תושב פרדס חנה בן 66 נפצע באורח קשה לאחר שאחת מעגלות התאורה נפלה עליו במהלך פריקת משאית ציוד בחניון האקספו במתחם האירוויזיון בגני התערוכה בתל אביב. העובד פונה לבית החולים איכילוב בעיר ע"י צוותי הרפואה.

מבית החולים איכילוב נמסר כי רופא שהוצב במרפאה במתחם מיד העניק לו טיפול ראשוני, הזעיק אמבולנס של מד״א והודיע לחדר הטראומה של המרכז הרפואי. עם הגעתו הוא עבר סדרות בדיקות והובל לניתוח נוירוכירורגי דחוף.

מכאן נמסר: "במהלך פריקת משאית ציוד טכני בחניון האקספו בת״א אחת מהעגלות ציוד הטכני נפלה על נהג המשאית שפרק אותה. הנהג טיפל במקום ע״י רופא מבית החוחים איכילוב שנמצא קבוע במתחם, הרופא הזעיק אמבולנס שפינה אותו לבית החולים איכילוב".

כזכור, יריית הפתיחה הרשמית של אירועי האירוויזיון החלה אתמול ברחבת כיכר הבימה, שהתהדרה בשטיח כתום, שעליו צעדו זו אחר זו המשלחות של כל המדינות המשתתפות באירוויזיון, כשברקע התנגנו שיריהן. המקום, שהכניסה אליו הייתה חופשית לקהל הרחב, המה עד אפס מקום ממעריצים וסקרנים, שהגיעו כדי לחזות בנציגים, במנחים הישראלים (ארז טל, אסי עזר, בר רפאלי ולוסי איוב) וגם בנטע ברזילי, דץ ודצה ועוד. בשל אירוע השטיח הכתום, נחסמו לתנועת כלי רכב הרחובות רוטשילד, דיזנגוף, שדרות בן ציון, הוברמן, מרמורק ושדרות חן, המובילים למתחם היכל התרבות תל אביב, משעה 15:00 ועד תום האירוע בלילה. בימים הקרובים תעדכן העירייה על רחובות נוספים שייחסמו בעקבות אירועי האירוויזיון בעיר.
 
במקביל, נפתחה אתמול אטרקציה נוספת בגן צ'ארלס קלור בתל אביב, שתימשך כל השבוע – היורו וילג' (כפר האירוויזיון), שבו יופיעו אומנים ישראלים ואירופים ובו ייערכו הקרנות חצאי הגמר והגמר. את אירועי הכפר פתחו סטטיק ובן אל וסטפן, ולאורך השבוע יופיעו, בין השאר, מאיה בוסקילה, מוש בן ארי, אתניקס, שפיטה, עברי לידר, בלקן ביט בוקס ועוד.
 
בהאנגר 11 בנמל תל אביב יפעל לאורך כל השבוע היורו קלאב - המועדון הרשמי של חגיגות אירוויזיון 2019, שבו יתקיימו מסיבות האירוויזיון בהשתתפות אומני אירוויזיון ישראלים ובינלאומיים, לצד מסיבות פרטיות של חובבי אירוויזיון. ואם לא די בכך, בליל חמישי הקרוב יתקיימו בתל אביב גם אירועי לילה לבן המסורתיים, הפעם בסימן האירוויזיון.
 
לפוקדים את תל אביב במהלך השבוע, חברת CAR2GO מתגברת את צי האופניים השיתופיים של מובייק בתל אביב, ותוסיף מאות אופניים כדי לספק אלטרנטיבה להמוני התיירים שיפקדו את העיר ולצמצם את הפקקים בעיר. בנוסף, יקיים מותג הבירה קרלסברג סיורים חינמיים בעיר באוטובוסי אירוויזיון ממותגים, בין הימים שלישי לשישי.