כ־30 עולים מאתיופיה הפגינו היום מול בניין הסוכנות היהודית בירושלים ומחו נגד מכירת מרכז הקליטה במבשרת ציון לקרן ריאליטי, שמתכוונת לבנות כ־900 יחידות דיור במקום. מטעם ח"כ פנינה תמנו־שטה מכחול לבן, שמלווה הסיפור כמה שנים, נמסר כי סגירת מרכז הקליטה ללא מתן פתרון לכל התושבים היא עוול חמור שיש לתקנו.

"לא ייתכן שיזרקו אנשים ממקום למקום כמו חפצים", היא אמרה. "הגיע הזמן לתקן את הטיפול המרושל בנושא. לצערי, הקריאות לעזרה נופלות על אוזניים ערלות. מה מצפים? שיעזבו את הארץ? התושבים האלו הגיעו ארצה כיהודים, שירתו בצבא ותורמים לחברה, צריך למצוא להם פתרונות קבע הולמים ללא שיהוי".
 
"אני קוראת למשרדי הקליטה, האוצר והשיכון ולסוכנות היהודית להתכנס יחדיו ולהשקיע משאבים משותפים למען פתרון הסאגה המבישה הזאת אחת ולתמיד".
עו"ד אופיר ברעם ועו"ד אריה אביטן, שמייצגים כ־60 מהעולים, אומרים שיש תביעות פינוי נגד יותר מ־20 אנשים ולא נותנים שום תמיכה או דרך כדי לעזור להם להתאקלם או כדי לשפר מעמדם. "ההצעה של משרד הקליטה, מענק של 1,500 שקל, היא מגוחכת. רובם עובדים בשכר מינימום, ואנו דורשים מענק ראוי, בנוסף להשתתפות בשכר דירה או פתרון חלופי".