פחות משבועיים לאחר שנדקר עשרות פעמים בכל חלקי גופו על ידי מחבל בשער שכם בירושלים, נפצע באורח אנוש והיה תלוי בין החיים לבין המוות, השתחרר היום (רביעי) גבריאל לביא מבית החולים "שערי צדק" בירושלים, כנגד כל הסיכויים.

  

לביא שב ביום שישי לפני כמעט שבועיים מתפילה בכותל, והיה בדרכו לביתו. מחבל שהגיע מאחוריו דקר אותו פעמים רבות בכל חלקי גופו, ופצע אותו אנושות סמוך לשער שכם. צוות טיפול נמרץ של מד"א העניקו לגבריאל טיפול רפואי מציל חיים שכלל עצירת דימומים, חבישות ושימוש בתרופות מיוחדות ופינו אותו לבית החולים "שערי צדק" בירושלים, שם הובהל במהירות לניתוח חירום וטופל במחלקה לטיפול נמרץ.

טרם שחרורו מבית החולים פגשו לביא ורעייתו את צוות מד"א והודו להם בהתרגשות על הטיפול הרפואי והפינוי המהיר לבית החולים, שהצילו את חייו של לביא. "אני רוצה להודות לפרמדיקים ולחובשים של מד"א, לצוות הרפואי בבית החולים 'שערי צדק', לכל החברים, למשפחה, וכמובן לתפילות של עם ישראל. ברגע הפיגוע לא פחדתי, הרגשתי שהשם איתי ושהעם איתי. אני זוכר שבאותו בוקר הלכתי לישיבת 'שובו בנים', ולאחר מכן לכותל. בדרכי חזרה הביתה, סמוך לשער שכם, המחבל תקף אותי מאחור, ודקר אותי", שחזר לביא. "הסתובבתי וראיתי את המחבל מולי. לא היה לי הרבה מה לעשות, רק התפילין היו לי ביד. לאחר מספר דקירות איבדתי את ההכרה ונפלתי. המחבל חשב שמשימתו הושלמה, ועזב אותי".

 

פרמדיקית מד"א, אילנה אברמס: "כשהגענו לזירה, גבריאל היה במצב קריטי, עם פציעות מאוד קשות. יחד עם כונני מד"א שמתגוררים בעיר העתיקה ממש נלחמנו על חייו של גבריאל, והענקנו לו טיפול רפואי שכלל חבישות, עצירת דימומים ושימוש בתרופות מיוחדות. ידעתי מיד שגבריאל זקוק למנות דם ולניתוח חירום, ועוד במהלך הפינוי המהיר לשערי צדק יצרנו קשר עם בית החולים, והעברנו להם דיווח מפורט על מצבו הרפואי הקשה, על מנת שהם ייערכו בחדר הטראומה. שיתוף הפעולה והתיאום המלא בינינו לבין בית החולים אפשר מתן טיפול רפואי רציף ומציל חיים, מרגע הגעתנו לגבריאל בשטח, ועד כניסתו לחדר הניתוח. להגיע היום לבית החולים ולראות את גבריאל, שרק לפני שבועיים היה במצב אנוש, כשהוא עומד על הרגליים ומתהלך, מרגש אותנו מאוד ולא מובן מאליו".

 

ד"ר אלון שוורץ, בית החולים "שערי צדק": "פחות משבועיים אחרי שגבריאל הגיע אלינו במצב קשה מאוד, תלוי בין החיים לבין המוות, אנחנו מאוד נרגשים לשבת פה ביום שהוא משתחרר הביתה, וחוזר לחיים רגילים. זה באמת לא מובן מאליו. אני רוצה לשבח את התפקוד המעולה של הפרמדיקים של מד"א שפינו אותו במהירות לבית החולים, מה שבעצם הציל את חייו".