כ-7,000 פלסטינים הפגינו היום (שישי) על גדר המערכת, כחלק מ"צעדות השיבה" המתקיימות מדי שבוע מאז מרץ 2018. הצעדה ה-64 כונתה "להפיל את ועידת בחריין". ממשרד הבריאות ברצועה נמסר כי 50 פלסטינים נפצעו, בהם שמונה חובשים מתנדבים בסהר האדום ועיתונאי. 19 מהפצועים נפגעו מירי אש חיה.
 
במהלך היום נרשמו עימותים קשים בעיקר בגזרת אל-בורייג' וג'באליה. הפלסטינים הבעירו צמיגים, יידו אבנים ועשרות מטענים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות הביטחון וגדר המערכת. בסרטון שהפיצו הפלסטינים רואים, שבקבוק תבערה התלקח על ג'יפ צבאי. לא היו נפגעים. בנוסף, משירותי הכבאות נמסר כי מהבוקר פרצו 14 שריפות בעוטף עזה, כתוצאה מהפרחת בלוני תבערה.

מוקדם יותר היום, ראשי מועצות העוטף ושדרות, אופיר ליבשטיין (שער הנגב), אלון דוידי (שדרות) תמיר עידאן (שדות נגב), איתמר רביבו (חוף אשקלון) וגדי ירקוני (אשכול) פנו בדרישה משותפת - להגיב לשריפות ולכלול עצירת הבלונים בכל הסכם עתידי. "שמענו דיווחים על הסדרה שאמורה לכלול הפסקה של כל הפרחות הבלונים, וכבר בבוקר אנו עדים למספר שריפות ובלונים בשטחי העוטף כולו", מסרו.
 
הם הסבירו כי "כל פעולה, כל הסדר, כל הסכם וכל שיחה, צריכה לכלול הפסקה מיידית של כלל השריפות והבלונים. לא נקבל פחות מכך. הממשלה חייבת להבין- השריפות ובלוני הנפץ הם טרור לכל דבר ועלינו להגיב לשריפות כמו שהן- מתקפת טרור על אזרחי מדינת ישראל. אנו דורשים לעצור את הטרור הזה אחת ולתמיד".

בשעות הצהריים המוקדמות, על רקע הדיווחים על הסדר אליו הגיעו ישראל והחמאס התגלה זר ענק של בלונים שנשלח מרצועת עזה באזור צאלים, כאשר נראה שהמשגרים העזתים ביקשו לגבות מחיר בנפש בדרך מתוחכמת. אל הבלונים חובר מה שנראה כספר בשפה העברית, 'לאהוב את סטלה' של אורית פטקין, ואל הספר חובר מטען נפץ, שנועד להתפוצץ ברגע שיתקרב אליו מישהו על מנת לטפל בבלונים. גורמי ביטחון שנכחו באירוע אישרו כי מדובר במטען חבלה ואמרו כי "סוכל פיגוע, לזר הבלונים חובר מטען רב עוצמה". 
כזכור, גורם ישראלי אישר הבוקר את הדיווחים הפלסטינים, לפיהם ישראל וחמאס חתמו על הסכם רגיעה. הוא הסביר כי "בהמשך לפנייה של האו"ם והמצרים, ישראל תאפשר להחזיר את מרחב הדיג ואת העברת הדלקים וזאת לאחר התחייבות שחמאס תפסיק את האלימות נגד ישראל. אם חמאס לא תעמוד בהתחייבות - ישראל תחזיר את הסנקציות".
בתקשורת הפלסטינית דווח הלילה כי ישראל וחמאס הגיעו להסכם רגיעה, במסגרתו יופסקו בלוני התבערה הנשלחים לעבר עוטף עזה. בתקשורת הפלסטינית הודיעו כי "הנקודות העיקריות הנוגעות להסכם הרגיעה כוללות את הפסקת ירי הבלונים ושליטה על המפגינים לאורך גדר הגבול".  

עוד צוין בדיווח כי בתמורה לרגיעה ישראל תרחיב את שטח הדיג בעזה עד ל-15 מיילים ימיים, ותחזיר 60 סירות שהוחרמו מדייגי הרצועה לאורך השנים לתושבי הרצועה. כמו כן, ישראל תשוב להזרים סולר לרצועה. גורמים ישראלים טרם אישרו את הדברים.