"אורלי וגיא היתלו בנו ושיקרו לנו": בשבוע שעבר העיתונאים אורלי וילנאי וגיא מרוז שידרו סרט דוקו החוזר אל פרשיית אייל גולן והקטינות, בו העידו הנערות שנחקרו במשטרה בפרשת "משחקי חברה", שהתפוצצה לפני שש שנים וסיפרו על המערכת באמצעותה מקורבים לגולן, ביניהן אביו, הביאו אליהם נערות וקיימו איתן יחסי מין. 


הזמר התראיין לסרט המדובר כי לטענתו הובטח לו על ידי וילנאי שהסרט יעסוק בניקוי תדמיתו, ולא ישודר לפני שיאושר על ידו או על ידי סוכנו בני פרץ וכל זה על מנת לפצות אותו על הנזק שגרמה לו וילנאי בעבר בסיקור הפרשייה המדוברת. כעת, גם המפיק ופרשן התרבות חגי אוזן, שגם עבד במשרדו של גולן כמנהל אמנים, מצטרף לטענות כנגד הסרט וטוען בתוכניתה של איריס קול ב-103FM: "התראיינתי לסרט וכנראה שלא סיפקתי להם את הסחורה אז הורידו את כל הראיון".

אחרי הסרט ששודר היתה לי הרגשה שהבנות האלה כבר סחטו אותן מכל כיוון לטובת רייטינג, לטובת אייל גולן ואביו. וכבר די, זה נורא בעיניי. אז נטשתי. והסרט מספר סיפור די דוחה.
"יש לי סקופ בשבילך: אני התראיינתי לסרט הזה במשך שעה שלמה באותו לוקיישן ובאותו כיסא של בני פרץ (מנהלו האישי של אייל) והסיפור הוא שהונו אותנו. הונו את אייל כשאמרו לנו שהם רוצים להציג תמונה מאוזנת וכמה שיותר אובייקטיבית ולהציג את הסיפור בשלוש מאות ושישים מעלות, את כל השלם. ואני באתי להתראיין, כעיתונאי, ולאחר מכן התחלתי לעבוד במשרד של אייל. כנראה לא סיפקתי להם את הסחורה, עובדתי כך זה היה".
אז נשמטת
"זה לא שהם הורידו את הראיון אל רצפת העריכה בעריכה אלגנטית, אלא הורידו את הכל. מיד לאחר הראיון שלי אחד הצלמים שאל אותי בציניות: 'כמה כסף אייל גולן שילם לך?' ואז אורלי התערבה ואמרה: 'לא, לא, ככה הוא רואה את הדברים'. זאת אומרת ככה טיפלו בנו, שיקרו לנו וזאת חוויה שלי מגוף ראשון".

בוא נעזוב לרגע את חוויות ההונאה וההיתול. יש כאן בחורות שמספרות על מקרים מכוערים ועגומים. אלה בחורות עם נקודת פתיחה מאוד חלשה, שרצו לגעת בזוהר הזה ששמו אייל גולן.
"דיברנו על זה כבר לפני חמש שנים. עשו על זה כתבות וסיקרו, כבר שאלו אם זה מוסרי או לא, ואני רוצה לשאול בסופו של הסרט: מה החידוש? לשם מה נתכנסנו? על שום מה אורלי וגיא לא יקבלו את הפוליצר שלהם?". 

פתאום גילית דרך הסרט שיש מערכת אכזרית ונוראית שמעבירים את הבנות. ופתאום לראות את הנפשות הפועלות, זה החידוש.
"זה לא חידוש, את כל אלה ידענו הרבה קודם".אני לא ידעתי. 'תפנקי את זה ואת ההוא', נהרסה לנו המילה לפנק
"אייל אומר שחד משמעית הוא לא אמר את המילה 'לפנק' בהקשר הזה, וכמו שאני מכיר אותו הוא לא אמר. גם את הסיפור של רז שכניק עם האבא שהיה בחדר ליד, הוא נידב מעבר. הסיפור לא קיים בפרוטוקולים. אייל סיפר את זה כדי להבהיר כמה הוא נגעל וכמה הוא היכה על חטא".

על אייל מתכנן לתבוע את אורלי וגיא? על ההונאה?
"גם וגם. אני מאוד מקווה שהפעם הוא יילך עד הסוף. לגבי השאלה אם לא היה עדיף שלא יגיב, יש דעות לכאן ולכאן. התביעה הקודמת מולם הסתיימה בפשרה, וחבל שזה נגמר כך. כי המטרה של אייל היא לא להרוויח מהם כסף אלא רק לא לעבור בשתיקה על שקרים. כשהם הגיעו למשרד עורכי הדין כדי לסיים בפשרה, כנראה אז עלה בהם יצר הנקמנות".

לא יכול להיות שמדובר בעבודה עיתונאית?
"שום עבודה עיתונאית, אין כאן שום חידוש".

זה פגע באייל גולן לדעתך?
"לא. המוצר האמנותי ינצח תמיד. השירים שלו עומדים בפני עצמם, אין להם קשר לפרשייה. אנחנו עברנו הונאה, אמרו לנו שהם יציגו תמונה מלאה ולראשונה בחיי הגעתי על סף דמעות מרוב שנזכרתי במסע הציד, כעיתונאי אני זוכר את זה. כשראיתי איך הפרשה הזאת התחילה ודיווחו על מתנות של אייל גולן כדי להיות עם הבנות. אייל צריך לתת מתנה? הוא צריך לתת לה מתנה כדי לא להיות איתה, הוא יותר עסוק בלהדוף. ההר הוליד ברווז פלסטיק, אורלי וגיא הם שני ליצנים. איפה רעידת האדמה שהם הבטיחו? הם אמרו שיש להם ממצאים חדשים ושהמשטרה תפתח מחדש צאת התיק. הפרקליטה בסרט מדברת על חשד לשיבוש ראיות, זה תיק ענק בפני עצמו. איפה כל זה? רק אורלי וגיא הם שני החוקרים הגדולים? הם אפילו לא עיתונאים". 

ננסה להשיג תגובה של אורלי וגיא
"אשמח לעימות מולם".

מרשת 13 נמסר בתגובה: "לא ניגרר להשמצות אישיות ובטח לא לניסיון להטיל דופי בעבודה עיתונאית ללא רבב. מדובר בתחקיר מקצועי, מעמיק ובעל חשיבות ציבורית עליונה. חבל שחגי אוזן בוחר להטיל רפש במקום להתייחס לגילויים החדשים על פרשת אייל גולן".