אמש חשף ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אתר גרעיני נוסף שמצאה ישראל באיראן, אותו מנסה הממשלה בטהרן להסתיר. במערכת הביטחון ובמפלגות האופוזיציה ביקרו את מסיבת העיתונאים שקיים נתניהו וקישרו את החשיפה על האתר הגרעיני לבחירות הקרבות, שיתקיימו בשבוע הבא. בהתייחס לביקורת זו התראיין הבוקר (שלישי) בכיר הליכוד גלעד ארדן, וטען כי לחשיפה של נתניהו אין קשר לבחירות. "יש חשיבות לחשוף את העובדה שהאיראנים ממשיכים לשקר בעיתוי הזה". 

יאיר לפיד ואחרים אומרים שמדובר בשיקולים פוליטיים וניצול ציני של מידע חסוי על מנת לשרת אינטרסים פוליטיים של הליכוד ושל ראש הממשלה.
"את אותם הדברים אמר לפיד לפני שנה וחצי כשראש הממשלה חשף בתיאום עם המוסד את ארכיון הגרעין האיראני. אזרחי ישראל יודעים היטב שמדובר במערכה מתגלגלת מול מדינת רשע כמו איראן. למערכה הזו יש חלק מתקפתי וחלק תודעתי על מנת לחשוף את השקרים ואת מתקפת החיוכים שהחלה בתקופת רוחאני וזריף. ראש הממשלה הוא היחיד שמוביל את המערכה התודעתית הזו בזמן שיאיר לפיד ובני גנץ כשלו בהבנת האיום והמציאות. הם הרי תמכו בהסכם הגרעין שהוביל הנשיא אובמה".

איך התבטאה התמיכה שלהם? איפה היא באה לידי ביטוי?
"בדיונים בקבינט. כשהיו דיונים על איך להתייחס לרצונה של ארה"ב לחתום על אותו הסכם גרוע עם איראן, ראש הממשלה עמד נגד כל הלחצים בזמן שלפיד וגנץ ביטאו עמדה אחרת. צריך לדעת לעמוד בלחצים בינלאומיים כשהעמדה היא נגד ישראל. ללפיד וגנץ פשוט אין את זה".

לפיד וגנץ, צילום: יונתן זינדל, פלאש 90


זה מקרי שהליכוד קנה ברשתות החברתיות שטח פרסומי שעולה לאוויר בדיוק בזמן שראש הממשלה נאם בנושא?
"השידור של דברי ראש הממשלה היה באתר הרשמי של משרד ראש הממשלה וכל גורם, בין אם פוליטי או לא, יכול היה לשתף אותו, כולל הליכוד שמתגאה בפעילות הממלכתית שמבצע ראש הממשלה. זה טבעי ששבוע לפני בחירות כל המפלגות יעלו בקמפיינים במועד הזה. שכחול לבן ידברו על התחלופות שהם מציעים בכל התחומים שיש להם ביקורת במקום לייבב ולהתלונן. שיציעו אלטרנטיבה".

שקלת להיות שגריר באו"ם וחששת שאם המינוי שלך לא יאושר, בגלל שאתם נמצאים בממשלת מעבר, אתה תפסיד גם את המינוי הזה וגם את המיקום המכובד שלך ברשימת הליכוד.
"זה לא מדויק. לא חששתי כי היועץ המשפטי לממשלה היה מאוד נחרץ בחוות דעתו שמינוי שגריר ישראל באו"ם הוא הכרחי וניתן לבצע אותו גם בתקופת בחירות. בסופו של דבר החלטתי שבסיטואציה הפוליטית הקיימת, כשיש סכנה ממשית לשלטון הימין והליכוד, אני רוצה לרתום את היכולות שלי לשכנוע ולנאום בכנסים. כעת אני פוגש את הציבור ערב ערב כדי לשכנע".

מה עם הדיבורים בכחול לבן שאם נתניהו לא ירכיב ממשלה הם יעשו רוטציה עם הליכוד בלי נתניהו?
"זה שוב מבטא דרך עקומה של קומבינות. הליכוד היא מפלגה דמוקרטית וחברי הליכוד בחרו בפריימריז את בנימין נתניהו לראשות המפלגה. אם הציבור יאמר שהוא בוחר בביבי אז הם יכתיבו לליכוד אם הוא ימשיך לכהן או לא? אני רוצה שבני גנץ יודיע שאם היועץ יחליט לפתוח בחקירה פלילית כנגד המימד החמישי, שהציגה מצג שווא למשטרה כאילו יש לה לקוחות עבר, הוא יודיע שהוא מסיר את מועמדותו. אין לנתניהו כתב אישום והם פוסלים אותו מלהיות ראש הממשלה או שותף קואליציוני".

זה לא המצב של נתניהו, כבר הוגש נגדו כתב חשדות בכפוף לשימוע. הוא בצעד מתקדם יותר.
"אני מקווה שהדברים ישתנו. הם רוצים לקבוע שעל בסיס החקירה המשטרתית יגזרו כאן גורלות". 

כחול לבן מסרו בתגובה:  'גם ארדן יודע שנתניהו יקים קואליציה עם בל"ד כדי לשמור על החסינות. ארדן לצד בכירים נוספים יוזמנו להיות שותפים בממשלה שנקים'.