"לא יוכל לתפקד תחת כתב אישום, הכוח נמצא אצל היועמ"ש": זהותו של ראש הממשלה הבא טרם ידועה, וזאת בין היתר בשל מצבו המשפטי הבעייתי של ראש הממשלה הנוכחי, בנימין נתניהו. כתב המשפט של חדשות 12, גיא פלג, הגיע לתוכניתו של נסים משעל ב-103FM היום (שישי), ואמר: "אני חושב שנתניהו מבין שאין מבחינתו היתכנות אמיתית ללכת לבחירות בפעם השלישית, כי המצב המשפטי שלו צפוי להשתנות מקצה לקצה".

"הוא יכול להישאר בתפקידו גם עם כתב אישום, עד שיש נגדו פסק דין חלוט", הוסיף פלג, ומיהר לסייג: "אך המצב המשפטי משתנה כאשר אדם מבקש להתמנות לראש הממשלה. אם ניגרר למערכת בחירות נוספת, ברור שהיא תתקיים אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה יגיש, אם יגיש, כתב אישום כנגד בנימין נתניהו".
 
נתניהו מהמר על כל הקופה. מה יקרה אם יפסיד?
"ליוויתי הרבה מאוד משפטים. חשודים הרבה מאוד פעמים הצהירו שלא ילכו להסדר טיעון. אני רואה תרחיש מאוד הגיוני בו פרקליטו יאמר ליועץ המשפטי לממשלה שהלקוח לו רוצה להגיע להסדר. יכול להיות שנתניהו רואה תרחיש בו יצליח לשבור את גנץ או פרץ אך אין לי ספק שאחרי השימוע ופרקליטיו יסבירו לו את הרוח שנושבת מהיועץ המשפטי – הוא יעשה חישוב מחדש. אף אחד לא יודע איך הוא יוצא מבית המשפט. אני מזכיר לך את משה קצב".
 


הוא טועה שלא הולך כעת להסדר טיעון.
"ברור. בסביבתו של נתניהו סבורים שהיועץ המשפטי רק מחכה שנתניהו יסכים להודות באיזושהי עבירה. אני חושב שגם אם נתניהו יודה במעשיו ויסכים לעזוב את החיים הציבוריים, ליועץ המשפטי לממשלה יהיה קשה לאפשר לו לצאת מהפרשות בעסקת טיעון. תהיה לו אופוזיציה גדולה לכך במערכת המשפטית. ההימור שהוא הולך עליו מאוד מסוכן. אם היה בא כיום ליועץ, אז ליועץ יהיה קל יותר לומר לפרקליטות שטובת המדינה היא מעל הכל".
 
ההימור של נתניהו מאוד מסוכן ללכת למשפט.
"נכון. אחרת הפרקליטות תשאל מה יצא להם מזה שאיש ציבור אחר יועמד לדין? איך הם יסבירו את סגירת התיק?".
 
זה לא רק מסוכן, הוא יכול לסיים אותו בכלא.
"זה ברור. בישראל יש משוואה מאוד ברורה. לא משנה איזה רף זה של שוחד. שוחד מוביל לכלא, וכך גם הפרת אמונים. במבחינת נתניהו ההימור הזה הוא מטורף. יש לו אפשרות לסיים את הכל היום ולבלות את שארית שנותיו עם המיליארדים. אחרת הוא יגיע להליך משפטי ארוך ומדמם שבסופו הוא עלול להגיע לכלא מעשיהו".