ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים הערב (חמישי) בהרמת כוסית עם חברי הליכוד לכבוד ראש השנה בגני התערוכה בתל אביב. נתניהו התייחס בדבריו למשא ומתן הקואליציוני, תקף את בני גנץ ומפלגת כחול לבן וטען כי הם מנסים "לפרק את השותפות במחנה הלאומי". "אנחנו לקראת סוף שנה ולפני תחילת שנה. לפני כל דבר אחר - שרה ואני אוהבים אתכם ומאחלים לכם שנה טובה. ציבור הבוחרים החליט שהשנה הזאת תהיה שנה של אחדות. זה לא סוד, שאנחנו רצינו ממשלת ימין. למעלה ממיליון אזרחים הצביעו מחל! אני מודה לכל אחת ואחד מהם. למעלה משני מיליון אזרחים הצביעו תמכו בי כראש ממשלה. זה יותר מכל מועמד אחר. עם כל ההישגים הללו, מותר להגיד את האמת, זה לא מספיק להרכיב ממשלה. מנגד, גם לצד השני אין ממשלה. גם הוא לא קיבל את מה שהוא רצה. לכן האפשרות היחידה היא ממשלת אחדות רחבה - מה שהנשיא קרא לעשייתה אתמול", אמר נתניהו.

עוד הוסיף כי "בצד השני יש כל מיני דמיונות. הייתי אומר כל מיני הזיות. בהתחלה הם חשבו שהם יפרקו את השותפות של המחנה הלאומי בינינו לבין השותפים שלנו. זה לא קרה, יש לנו שותפים חזקים, ואחרי שקיבלנו עוד מנדט ברוך השם - זה גם לא יכול לקרות מתמטית. השותפות בינינו לבין השותפים שלנו איתנה כתמיד. אז מה, מדמיינים שם בצד השני? מה מדמיינים עכשיו? עכשיו הם חושבים שהם יצליחו לפרק את הליכוד. אני שואל אתכם - אתם תתנו להם לפרק את הליכוד? אתם תתנו להם להדיח את יושב ראש הליכוד?"

נתניהו פנה ליו"ר כחול לבן ואמר: "בני גנץ - תשמע טוב את הקולות האלה. אני רוצה שתבין משהו על הציבור הזה שיושב כאן ביחד: אנחנו הולכים יחד לא יום-יומיים, אנחנו הולכים יחד באש ובמים. אני אגלה לכם עוד משהו. אנחנו לא רוצים ללכת באש ובמים, אנחנו רוצים ללכת על קרקע בטוחה. אנחנו רוצים ללכת על הקרקע הבטוחה של ממשלה לאומית מאוחדת ורחבה". 

 
"ישראל בעת הזאת זקוקה לממשלה כזאת כי אנחנו עומדים בפני אתגרים גדולים. קרה פה משהו בשבועות האחרונים. זה מזרח תיכון אחר. קורה פה משהו. איראן מתייצבת נגדנו בכל החזיתות. אני מאוד מעריך את הלחץ הכלכלי שמפעיל ידידינו הנשיא טראמפ על איראן. אבל במזרח התיכון יש רק כוח אחד שמתייצב צבאית נגד איראן וזה אנחנו - מדינת ישראל. אני יודע מה צפוי לנו. איך נעמוד בכל האתגרים הללו? בממשלה צרה שיושבת על ראש של סיכה? או בממשלה רחבה שנשענת על שני חלקי העם? בחירות מיותרות שישתקו את המדינה לעוד שישה חודשים או בצעד מהיר ונכון של הרכבת ממשלה רחבה. התשובה ברורה". 
 
"אבל לממשלה כזאת צריך מנהיגות וצריך אחריות. אני גיליתי מנהיגות כזאת. אני ויתרתי ולא מעט. הסכמנו לדון לפני מתווה הנשיא. ועכשיו אני אומר - בני, עכשיו הכדור בידיים שלך. אני יודע שיש לך כל מיני יועצים שמייעצים לך כך ואחרת, אבל לפעמים הדבר הנכון הוא הדבר הפשוט. קום, עשה מעשה, גלה מנהיגות - בוא לאחדות".

בכחול לבן הגיבו לדברי נתניהו ואמרו: "נתניהו לא רוצה אחדות- הוא גורר את המדינה שוב לבחירות מיותרות ועל הדרך מאיים במלחמות. אזרחי ישראל לא קונים את הבלוף- עם סמוטריץ וחבריו לא באים לממשלת אחדות".