לוחמי צה"ל חשדו היום (ראשון) כי זיהו רחפן בשמי רמת הגולן, ופתחו לעברו באמצעות כלי נשק אישי של אחד מהם. בהמשך נשללה האפשרות של חדירת רחפן לשטח ישראל, והאירוע הסתיים כאשר לא קרה כלום.

לפני כחודשיים, חיילי צה"ל ירו לעבר כלי טיס חשוד אותו זיהו ככלי טיס עוין ברמת הגולן שחדר משטח סוריה ומהווה איום ממשי, אך רק לאחר הירי התברר שמדובר במטוס ישראלי אזרחי. בעקבות האירוע, בפיקוד צפון אוגדת הגולן פתחו בתחקיר לבחינת הנסיבות שבגינן לא זוהה כלי הטיס כישראלי ומדוע בוצע לעברו הירי. על התקרית פורסם לראשונה בחברת החדשות.
בצה"ל מסרו אז כי "כוח צה״ל שפעל ברמת הגולן זיהה כלי טיס שחשד בו ככלי טיס עוין שחדר משטח סוריה ומהווה איום ממשי, לכן פתח לעברו באש. לאחר שהבין שמדובר בכלי טיס אזרחי ישראלי, חדל את הירי. כחלק מנוהל הגנה מפני חדירת כלי טיס, מצופה מהכוח בשטח לזהות ולתצפת לעבר כלים חשודים. מדובר באירוע חמור שנמצא בתחקיר ולקחיו יופקו".

באירוע שהתרחש כמה חודשים לפני כן, מטוס שהוזנק לעבר מטרה חשודה באזור רמת הגולן בגבול ישראל סוריה שיגר בטעות טיל לעבר השטח הסורי. מהתחקיר המבצעי עלה כי כי ההחלטה לירות לעבר העצם החשוד הייתה טעות של הטייס, ולאחר ההזנקה לעצם החשוד הוא היה צריך לזהות שמדובר במטרת שווא ולא לבצע ירי לעבר המטרה.