נשיא המדינה ראובן ריבלין נשא היום (רביעי) דברים בטקס האזכרה הממלכתי לזכרו של ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון ז"ל והתייחס למבוי הסתום בין כחול לבן לליכוד במשא ומתן הקואליציוני להרכבת הממשלה. "לא אפריז אם אומר שזוהי עת צרה למדינת ישראל ולמשטר בישראל", אמר הנשיא והדגיש: "זו אינה עת צרה לצד פוליטי כזה או אחר. זוהי עת צרה לכולנו, אזרחי המדינה ושליחי הציבור בה. בשנה האחרונה נתקלנו פעם אחר פעם, בלקונות פוליטיות וחוקתיות, ובאנו במבוכה. שבוע אחר שבוע, כותרות העיתונים מכריזות כי נקלענו הפעם למצב חסר תקדים לתרחיש שלא ניבא המחוקק. הלקונות הללו מעידות יותר מכל, על מצב הקיצון, שאליו נקלענו. שתיקתו של החוק מול המצבים 'חסרי התקדים', הם שיקוף של המרחק, אליו נסחפה המערכת הפוליטית שלנו, ממסלול הזרימה השגרתי שלה, אל השוליים, הלא ברורים, הלא מוסדרים, הלא נהירים. אינני משווה את מצב הקיצון המשפטי והפוליטי אליו נקלעה מדינת ישראל לימי הקמתה".בדבריו קרא ריבלין לפוליטיקאים להגיע להסכמות ולא לגרור את המדינה לבחירות פעם נוספת. "ציוצים עצבניים בטוויטר, פוסטים זועמים בפייסבוק ואפילו הפגנות בכיכרות הערים, אין משמעותם מלחמת אחים או קיצה של הדמוקרטיה. אמת, ישנם ביטויים חמורים אפילו חמורים מאד, ביטויים פוגעים ומטרידים, שאסור היה שיאמרו, אך לא כל ביטוי הוא הסתה ולא כל מתן ביטוי לעמדה אחרת היא השתקה. לפעמים, כמו שהמליץ לנו בזמנו נחמן שי, כדאי פשוט להירגע ולשתות כוס מים, ציין ריבלין, "הדמוקרטיה שלנו במשבר, אפילו משבר מתמשך, אך לא בסכנה. כל עוד נדע, ואם נדע להעריך את מסירות נפשו של היריב הפוליטי שלנו למדינת ישראל, לגאולת ישראל, גם אם אנו חלוקים מכל וכל על דרכו הפוליטית, נוכל לצאת מהמשבר, ולהשיב למסלולה, את הספינה של מדינת ישראל. לצד דבריי אלה, אני פונה אליכם מנהיגי ישראל - אתם המנהלים משא ומתן ארוך, מתיש, וחסר תוחלת כבר חודשים - הרף לכם! חיים חפר, מגדולי יוצרינו, כתב בשיר השכונה האהוב על הנוער: לא רוצים לישון, רוצים להשתגע. ובכן יקיריי, לא ישנתם כבר חודשים, ונדמה לי שאתם פשוט רוצים להשתגע. אם כך תרצו - השתגעו. אך מדוע לגרור יחד אתכם את העם בישראל? יש עוד זמן ואפשר לתקן - הגיעו להסכמות והחזירו את המדינה הזו למסלולה המתוקן".


הנשיא סיים דבריו ואמר: "זה הזמן לחזור ולהזכיר, עלינו לזכור כי לא העט קדוש, ולא התותח קדוש, שניהם אך ורק כלים במשימה האמתית שעלינו להוביל, הבטחת שלומה של מדינת ישראל, כמדינה יהודית ודמוקרטית".כזכור, מוקדם יותר פרסמנו במעריב על יוזמה חדשה שמקדמת מפלגת ישראל ביתנו במטרה למנוע בחירות נוספות. במסגרת זו, שיגר הבוקר חבר הכנסת אלכס קושניר מכתב ליו"ר מפלגתו, אביגדור ליברמן, בו ביקש ממנו לדון באפשרות של הקמת ממשלת מומחים זמנית לתקופה של שנה, אשר תכלול 11 שרים, כולל ראש ממשלה. לפי ההצעה, הנשיא ריבלין הוא זה שיקבע את הרכב הממשלה ואת זהות ראש הממשלה.
בישראל ביתנו מציעים גם, בין היתר, שהממשלה תהיה רשאית להעביר את תקציב המדינה ללא צורך בהצבעה בכנסת. לדברי גורמים בישראל ביתנו, כבר התקיימו מספר  שיחות עם נציגי הליכוד וכחול לבן בנושא, ונוצר רושם ראשוני כי יש היתכנות למהלך. בליכוד מיהרו להגיב לפרסום, כאשר יו"ר הסיעה, מיקי זוהר, מסר למעריב אונליין כי "מדובר בהצעה מעניינת, השאלה החוקתית היא זו שתקבע את היתכנות ההצעה ומימושה".