הזמרת והיוצרת יובל דיין, שבעבר כיכבה בריאליטי המוזיקלי "דה וויס", אולם פרשה מהתחרות, סיפרה בראיון לאיריס קול ב-103FM על העשייה בשנה האחרונה, ועל החזרה לתוכנית הטלוויזיה בהמשך אף שיתפה בעבודה על האלבום החדש והשתתפותה בפסטיבל "אלבומז" הקרוב.אי אפשר שלא להתייחס לעיבוד וההפקה של תמיר מוסקט
"אי אפשר להתעלם מזה. אני לא בטוחה שהוא יודע אבל זו הייתה ממש הגשמת חלום בשבילי לעבוד איתו".
אני מאחלת לך להמשיך לעבוד איתו. העיבודים וההפקה מאוד מחמיאים לך. קל לזהות שזה הוא, זה הגרוב והקצב שלו. מה שלומך בימים אלה?
"שלומי מצוין, חזרתי להתמקד בעבודה על האלבום אחרי שבשנה האחרונה עסקתי בתאטרון ובטלוויזיה. שירים זה משהו שאני מייחסת אליו בכובד ראש וזה מה שקורה עכשיו. כתיבה והלחנה זה דבר שאני עושה בשגרה אך עיקר האנרגיה שלי הייתה בדברים אחרים. עכשיו כל כולי לאלבום".


ההופעה שלך במסגרת פסטיבל 'אלבומז'
"נכון ומדובר בפסטיבל שמאוד מרגש אותי. פסטיבל שכל כולו עוסק באלבומים ובו מנגנים אלבומים שלמים. השיר החדש ויהיה שם וגם עיבודים חדשים".

איך זה היה לך להשתתף שוב ב'דה וויס'?
"לפני שהגעתי לשם מאוד חששתי, הכיסא הזה הוא מאוד מחייב. הייתה לי שיחה גם עם המנהל שלי וגם עם שלומי שבת שהרגיעו אותי שזו תהיה סגירת מעגל בשבילי ושיש לי מה לתת לדור הצעיר. אני יכולה לספר שאולי זו הייתה החוויה אולי הכי מדהימה שעברתי בחיי. סגירת המעגל נעשתה. אני מסתכלת על המתמודדים ואת הלחץ שהם עוברים ובאיזשהו מקום מצליחה להבין את אותה יובל דיין שעברה שם את אותה התרסקות מנטלית. עצם העובדה שחזרתי לשם והכל נעשה באנרגיה טובה".

כמה זה קשה לומר למישהו ביקורת אמיתית אך נוקבת לזמר? בייחוד בתוכנית בידור כשצריך להיות קצת פרובוקטיבי?
"שלומי אמר לי פעם שאם יש לנו משהו לא נעים להגיד לאחד המתמודדים, נגיד לו את זה בארבע עיניים".