יו"ר עוצמה יהודית, עורך דין איתמר בן גביר, התראיין היום (שישי) לניסים משעל ב-103FM והתייחס לראיון שערך משעל עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט: "איזה כיף לשמוע עבריין מורשע, אדם שסרח, ישב בכלא, מדבר כנגד ראש הממשלה". 

מדינה דמוקרטית, אתה מטיף לדמוקרטיה.
"הוא יכול לדבר, אבל הצביעות מה יהיה עליה? היא נשפכת כמים".

אתה תמיד הולך עם הראש בקיר? הפסדת בבחירות האחרונות ועכשיו אתה רץ עוד פעם.
"בבחירות האחרונות אמרתי מסר אחד, בלי עוצמה יהודית - אין ממשלה ימנית. היום כולם מבינים שצדקנו, כולל ראש הממשלה שלצערי הלך על הראש שלנו".

הוא זרק אותך מתחת לגלגלים.
"אתה צודק, הוא היה לא בסדר ואני חושב שהוא עשה טעות גדולה, אבל זה לא עניין אישי ואני הרי לא חבר שלו. העניין כאן הוא אחד, להציל את מדינת ישראל. לכן מה שאמרתי בסיבוב א', שאגב הצלנו את הימין ובזכותנו סמוטריץ' והרב פרץ הפכו להיות שרים כי עשינו את החיבור, ומה שעשינו בסיבוב ב' והיו כאלה שאמרו מה אתם שווים, 10,000 קולות, 15,000 קולות".בסקרים שעשינו, למשל היום, אתם לא עוברים את אחוז החסימה.

"עזוב סקרים".

הסקרים ניבאו אז שלא תעבור ולא עברתם. עוצמה יהודית לא עברה.
"אני לא אמרתי לך עכשיו שאני יודע שאני שווה 140 או 170 אלף קולות. אני אומר דבר פשוט, אני לא צריך סקר. הלכנו לבחירות, קיבלנו 84 אלף קולות, אלה 2 וחצי מנדטים ובלעדיהם אין לימין קואליציה והוא לא יכול לנצח. מישהו אחר במקומי היה בא לנתניהו או לסמוטריץ' או לרב פרץ והיה אומר להם 'אני רוצה להיות שר ראשון, אני רוצה להיות חבר קבינט ראשון, אני רוצה ג'וב כזה או אחר', אני לא אומר את זה, אני רוצה שותפות ואומר, בואו נהיה שותפים ויחד אפשר להציל את הימין ואת ארץ ישראל ועם ישראל".

התחלת במשא ומתן?
"יש דיבורים אבל זה לא רציני. כולם מדברים שיש יוזמה כזאת ואחרת. אני מנצל את הריאיון אצלך ואומר לחבריי, גם לבצלאל סמוטריץ', גם לשקד, גם לבנט, גם לרב רפי פרץ, בואו, צריך להפסיק את המשחקים. מישהו כאן גורר את הדברים ויש לו אינטרס. כל מתווה מקובל עליי, רוצים פריימריז? אפשר להניע את זה תוך כמה ימים".

אתה רוצה עכשיו איחוד בינך לבין סמוטריץ' ובנט, לחבר את כל הימין?
"יש 2 גישות. יש את גישת ראש הממשלה ואנשיו שעושים בדיקות מקצועיות ואומרים שזה לא נכון שיהיה חיבור מלא כי אנשים שיצביעו לבנט ושקד, לא תמיד מצביעים לסמוטריץ', לרב פרץ ולבן גביר והפוך, לכן תעשו 2 מפלגות. זו אופציה אחת".

נפתלי בנט. צילום: רויטרסנפתלי בנט. צילום: רויטרס


למה שלא תרוץ לבד? אתה גיבור חזק ואתה אומר שיש לך כבר 80 אלף שהצביעו. שים לב מה אתה אומר, אתה הגיבור והחזק בא ואומר 'אבל אני רוצה להתאחד', כלומר אתה צריך מטרייה. 
"כי אני רוצה לנצח, אני רוצה שהימין ינצח, מה זאת אומרת. אם בסופו של דבר לא ישאירו לנו ברירה אז אתה צודק. אבל אני רוצה ורסיה כזאת כמו שראש הממשלה אומר או חיבור אחד גדול. אני לא מבין, בדרך כלל פילוגים זה דבר לא טוב, אתה אומר לי להתפלג? אני רוצה לחבר, אני רוצה לנצח ושהימין ינצח, ואני חושב שאפשר לנצח. אני רק אומר לחבריי, בואו, אתם רוצים פריימריז - נעשה פריימריז. אתם רוצים לשבת בחדר אחד סגור - בואו נשב עכשיו. אני אומר לבצלאל סמוטריץ', בוא נשב עכשיו בחדר סגור ונסגור את הדברים. אפשר לעשות את זה, אנחנו יכולים לעשות את זה".

אני רק רוצה לעדכן שהשבוע סמוטריץ' אמר ב-103fm אצל אראל סג"ל, שהוא לא פוסל חיבור אחד גדול של מפלגות הימין, אז הדלת נפתחת לך.
"אבל אני לא אוהב את המשחקים של 'בואו, עוד שבוע, עוד שבועיים, עוד חודש, עוד חודשיים', מה? צריך לסגור את זה עכשיו, בואו נפסיק עם מריטת הנוצות הזאת".

אז מה הקריאה שלך?
"הקריאה שלי עכשיו היא כזאת, ביום ראשון בבוקר או שסוגרים מועד לפריימריז או שיושבים בחדר אחד וסוגרים את הרשימה, ואפשר לעשות את זה מהבוקר עד הלילה ולצאת משם, די. לציבור נמאס, הוא קץ בספין כזה ואחר, אפשר לעשות את זה עכשיו, זאת הקריאה שלי. ותזכור את מה שאני אומר לך, אם אנחנו בימין מצליחים לעשות חיבורים כאלה או אחרים כשבנט ושקד בפנים או כשהם ופייגלין במפלגה אחרת - הימין מנצח, יהיו 61 חברי כנסת לימין ואולי אפילו יותר, וזה אפשרי".

צמרת מפלגת "ימינה". צילום: אבשלום ששוניצמרת מפלגת "ימינה". צילום: אבשלום ששוני


בנית לעצמך תדמית כזאת שראש הממשלה וסמוטריץ' וכו' אוהבים לשחק איתך, משתמשים בך, מנהלים איתך משא ומתן ובסוף משאירים אותך לבד. 
"אתה צודק ותראה מה קרה להם בפעם האחרונה, הם חשבו שהם חכמים גדולים, באמת השתמשו וזרקו. אתה זוכר איך רצתי מפגישה לפגישה? אני באמת רציתי לעשות הכול למען החיבור הזה, ואתה צודק, זאת הייתה התחושה ויכול להיות שזה מה שקרה בפועל, ותראה מה קרה להם, הם כמעט הפסידו את השלטון".

אבל אתה יוצא הפראייר התורן. כואב הלב לראות שאתה רץ ורץ, גם אני מניח שעולה לך כסף וכל הדברים האלה, ובסוף הם זורקים אותך.
"פעם ראשונה שלי שקוראים לי 'פראייר תורן', אני לא חושב שמישהו חושב שאני כזה. אני כן עושה הכול למען הארץ והעם שלי. אבל אף אחד לא טועה בי, ואני חושב שאחרי מועד ב' אף אחד לא טועה גם במפלגה שלנו עוצמה יהודית".

נתניהו או אנשיו דיברו איתך? יש איזשהו קשר?
"הם לא צריכים לדבר איתי, הם אומרים בכל מקום ופורום אפשרי, 'חבר'ה, הדבר היחיד שיביא לנו ניצחון זה שתחברו את עוצמה יהודית כי אם לא, אנחנו לא מנצחים'. אתה צודק שבפעם שעברה רצתי ממקום למקום ומפגישה כזאת לאחרת, זה די נמאס. צריך לבוא עכשיו ולהגיד 'חבר'ה תפסיקו עם המשחקים'. אפשר ביום ראשון בבוקר להיכנס כולנו לחדר סגור, וכולנו זה אומר כולם - עוצמה יהודית, הבית היהודי, האיחוד הלאומי, ימינה, ימין חדש, איך שקוראים להם, ולסגור את הדברים ביום ראשון. זה אפשרי, ראוי לעשות את זה ואם לא, הימין יפסיד".