אחרי שבוע סוער וגשום שגבה למרבה הצער את חייהם של חמישה ישראלים, יצאו היום (שבת) כ-80 אלף מטיילים אל חיק הטבע ונהנו מאתרי המים והזרימות בנחלים בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים ברחבי הארץ.

בין האתרים הבולטים בהם ביקרו המטיילים היו הבניאס עם 4,500 מבקרים, תל דן עם 1,300 מבקרים, נחל עיון עם 2,000 מבקרים, גמלא, עין אפק ואפולוניה עם 1,100 מבקרים בכל אחד מהאתרים, קיסריה ומצדה עם 2,600 מבקרים בכל אתר, עין גדי עם 1,400 מבקרים וקומראן עם 1,300 מבקרים.

לצד עשרות אלפי המטיילים שהגיעו מכל קצוות הארץ כדי ליהנות ממראות הנחלים השוצפים ברחבי הגליל והגולן,  ניצלו משפחות ויחידים את מזג האוויר לדיג בחופי הכינרת. 

חוף לבנון בכנרת. צילום: שי מזרחי, רשות הכינרת

"כן ולא-רוכבי השרון", עמותת רוכבים עיוורים ולקויי ראייה.  צילום: אורית אביבי, "כמו אז""כן ולא-רוכבי השרון", עמותת רוכבים עיוורים ולקויי ראייה. צילום: אורית אביבי, "כמו אז"

מרשות הכינרת נמסר כי מפלס הכנרת עלה מאז אתמול  ב- 6 ס"מ ועומד כעת על 210.9 - , מרחק של כ-2 מטרים ועשרה ס"מ בלבד מכנרת מלאה.

במועצה האזורית ערבה תיכונה בדרום הארץ שרר בסוף השבוע מזג אוויר קריר, שמשי וללא משקעים. אלפי משפחות הגיעו לנופש באתרי הלינה, הקולינריה והתיירות בערבה וסיירו במסלולים המדבריים.