אליאל אדרי ובר כהן, מטיילים ישראלים שביקרו בעיר הטורקית איסטנבול, נפלו קרבן לשוד אלים לאחר שפגשו צעירים מקומיים שהציעו להם לבוא לחנות שלהם, ולאחר שהסכימו - הבינו שנקלעו למלכודת ומצאו את עצמם מוקפים בשבעה בריונים שחטפו להם את הדרכונים וניסו לשדוד אותם. השניים התארחו היום (רביעי) בתוכניתה של אילה חסון ב-103FM וסיפרו על החוויה הקשה שעברה עליהם.

אדרי: "טיילנו באיסטנבול יומיים לפני שזה קרה. נכנסנו לשווקים, חנויות ואנשים שאמרו לנו שיש להם הצעות זולות. לא הרגשנו איזשהו פחד. ביום השני של הטיול הגענו לכיכר טקסים באינסטבול, כיכר מרכזית גדולה שכולם מכירים. חברה של בר נכנסה לקנות בגדים ואנחנו חיכינו לה בחוץ. בזמן ההמתנה מישהו ניגש אלינו והציע שנבוא לראות שעונים. הוא לחץ עלינו והחלטנו ללכת איתו. אחרי 15 שניות של הליכה סגרו עלינו את הדלת. הבנו שמשהו קורה ושאנחנו רוצים לצאת והוא הגיש לנו כוסות של מיץ תפוזים לשתות. ביקשנו לצאת והוא אמר לנו לשלם לו על המיץ וביקש 320 לירה תורכית. הבנו שעוקצים אותנו אבל החלטנו לשלם כדי לצאת משם. הוצאנו את הכסף שהיה לנו בכיסים, לא רצינו לחשוף את הארנקים כדי שלא ידעו כמה כסף יש לנו. ברגע שראה שאנחנו לא מוציאים את הארנק הוא החל לשלוח ידיים לחפש את הארנקים שלנו. יצאו מאחוריו עוד חמישה-שישה גברים שהקיפו אותנו והחלו להפעיל עלינו חיפוש בכוח, שלפו את הדרכונים, את הניידים, כרטיסי האשראי. בשלב הזה הבנו שלא בטוח שנצא משם בכלל".

הכו אתכם?
כהן: "הפעילו לחץ. אם היינו מתנגדים היו מכים אותנו".

אדרי: "ברגע שהם לקחו את הדרכונים הם פתחו אותם ושאלו אם הם שלנו ומאיפה אנחנו. אמרנו לו שאנחנו מישראל והוא אמר שזו לא ישראל – זו פלסטין. פחדתי שזה יגיע לאלימות. הוא הלך אחורה והיו דקות של שקט ומתח. הוא חזר, הביא לנו את הדרכונים והטלפונים, לקח את הכסף והם ברחו".

ובינתיים החברה שלכם עשתה שופינג.
"היא חיפשה אותנו. איך שיצאנו התקשרנו אליה".

פניתם למשטרה?
"לא. כשיצאנו ראינו שיש חבר'ה שעוקבים אחרינו. הם ראו את הכרטיס של בית המלון בו שהינו וחששנו שאם נלך למשטרה ייגרם לנו נזק חמור  יותר".