ועדת השחרורים שליד בתי הסוהר, בשבתה בכלא מעשיהו, הודיעה היום (חמישי) כי היא מאשרת את בקשתו של נוחי דנקנר לשחרור מוקדם. "בתום דיונים ארוכים, הוחלט כי נסכים לבקשה ונורה על שחרורו המוקדם של האסיר, בתנאי שימלא את תנאי השחרור" כתבה הוועדה בפתח ההחלטה.

"מבחינת הנימוקים להחלטה, ראשית נציג את הטיעון בדבר תרומתו של האסיר לחברה, עברו הנקי וכן העובדה כי זכה לחנינת נשיא המדינה ולקיצור עונש בוועדת שחרורים. בחודשים האחרונים עבר האסיר תקופה קשה כאשר נפתח נגדו תיק חקירה במהלך מאסרו. על כן, הוא הועבר מכלא מעשיהו לבית מעצר ניצן, וחופשותיו הופסקו. בסופו של יום, הוחלט כי יש מקום לסגור את תיק החקירה ואין בו כדי להפריע לשחרור מוקדם, מה שהוביל אותנו להחלטה הנוכחית", כך לפי לשון ההודעה. 

תנאי השחרור של דנקנר כוללים בין היתר התנדבות בארגון "עזרה למרפא" באופן שבועי, מעצר בית משעות הערב ועד שעות הבוקר המוקדמות באופן יומיומי, וכן השתתפות קבועה בתכנית שיקום.

ההודעה על שחרורו של דנקנר מגיעה לאחר שפרקליטות מחוז מרכז הודיעה מוקדם יותר היום לוועדת השחרורים שבכלא מעשיהו כי היא אינה מתנגדת לשחרורו המוקדם של נוחי דנקנר. זאת לאחר שלפיהם נלמדה חוות דעת חיוביות ביותר שנתנו בעניינו על ידי שב״ס.

חוות הדעת החיובית של שירות בתי הסוהר גובתה על ידי חוות דעת טיפוליות של גורמים מקצועיים שבאו במגע עם דנקנר במסגרת הליך השיקום, שמלמדות על הליך טיפולי משמעותי שעבר דנקנר בין כותלי הכלא. במהלך הטיפול, כך נכתב בהודעת הפרקליטות, הביע חרטה דנקנר חרטה ולקח אחריות מלאה על המעשים שביצע ובגינם הורשע.
 
הפרקליטות נתנה משקל לתוכנית השיקום שעבר דנקנר, כמו גם למצבו הרפואי, ולאינטרס הציבורי של שיקום ומתן הזדמנות למי שריצה את עונשו ועמד בכל הפרמטרים הקבועים בחוק. בנוסף, ציינה הפרקליטות כי בחנה באופן יסודי את תיק החקירה שנסגר ואין בו עילה למניעת שחרורו המוקדם.

ההודעה על חוות הדעת הצפויה של הפרקליטות לוועדת השחרורים מגיעה לאחר שמוקדם יותר החודש, נשיא המדינה ראובן ריבלין הודיע כי החליט על המרת ארבעה חודשים מתקופת מאסרו של נוחי דנקנר, שעליו נגזרו שלוש שנים בכלא, במאסר על תנאי שיתווסף לעונש המאסר על תנאי שהוטל עליו. החלטה זו אפשרה לדנקנר לעמוד בפני ועדת השחרורים בהקדם וזאת במקום לעמוד בפניה כפי שאמור היה, בתחילת חודש מאי. 

בהודעת הנשיא נמסר כי ההחלטה התקבלה על בסיס מצבו הרפואי של דנקנר בימים אלה. "מדובר בנסיבות רפואיות שלא עמדו בפני בית המשפט בעת מתן גזר הדין ואשר על פי חוות דעת רפואיות, הוחמרו מאוד במהלך מאסרו ומחייבות התערבות רפואית דחופה. בקשתו של דנקנר למחיקת המרשם הפלילי שלו נדחתה", נכתב.