האם אנו מתקרבים לקראת סיומה של מערכת הבחירות השלישית בשנה האחרונה, לקיומו של עימות בין ראש הממשלה ויו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, לבין יו"ר כחול לבן, בני גנץ? במהלך ישיבת סיעת הליכוד שהתקיימה היום (ראשון) פנה ח"כ מיקי זוהר לנתניהו וטען כי יש לשקול קיום עימות שכזה, שלטענתו יכול להוביל לשינוי במציאות הפוליטית, ולפתרון הפלונטר הפוליטי שלא מאפשר הקמת ממשלה. 

הפעם האחרונה שנערך עימות טלוויזיוני רשמי בישראל הייתה בשנת 1999, כאשר ראש הממשלה דאז, בנימין נתניהו, התמודד מול יו"ר מפלגת המרכז, איציק מרדכי, כאשר מי שהנחה את העימות היה העיתונאי ניסים משעל. בתודעה הציבורית זכור העימות בעקבות פנייתו של מרדכי לנתניהו בשיאו 'תסתכל לי בעיניים', והימנעותו לכאורה של נתניהו מכך, מה שהוביל לתחושה באווירה הציבורית כי המנצח בעימות היה מרדכי.

לדעת רבים, תוצאות העימות המדובר היו בעלות תרומה משמעותית להפסדו של נתניהו בבחירות, כאשר מי שנבחר לראשות הממשלה היה בכל המועמד שלא השתתף בדיון, יו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק. חלק ניכר מהפרשנים סבור כי אותו הפסד עדיין משפיע עלה חוסר רצונו של נתניהו, הנחשב לאשף תקשורתי, לקחת חלק בעימותים מסוג זה, על אף יתרונו הברור לכאורה על פני יריבו גנץ. 

במהלך מרץ האחרון התפרסמו דיווחים על כך שנתניהו שוקל בחיוב אפשרות של עימות מול גנץ. יו"ר כחול לבן התבטא בנושא ואמר כי הוא מוכן להתעמת עם נתניהו "בכל מקום".