מסוק של צבא סוריה הופל היום (שלישי) במחוז אידליב, במהלך מתקפת הנגד שבה פתחו המורדים הנתמכים על ידי טורקיה, ושני טייסיו ככל הנראה נהרגו. משרד ההגנה באנקרה אמר כי כוחות המשטר עזבו את העיירה א-נירב שבמחוז הגובל בטורקיה. כמו כן, על פי הפרסומים במהלך השבוע האחרון נהרגו 13 חיילים טורקים, במהלך מתקפות של הכוחות הסוריים באידליב. נשיא טורקיה רג'פ טייפ ארדואן הזהיר כי ממשלתו של בשאר אסד "תשלם מחיר כבד" על כך.

כאמור, העימותים האחרונים בין צבאות טורקיה וסוריה נחשבים לחריגים מאוד במלחמת האזרחים הנמשכת מזה תשע שנים, והם מאיימים על הישרדותו של הסכם שגובש בין רוסיה, התומכת במשטר אסד, לבין טורקיה, המגבה את האופוזיציה. אידליב נותר המעוז הגדול האחרון של המורדים. על פי הארגון הסורי לזכויות אדם, לפחות 12 אזרחים נהרגו ועוד כ-30 נפצעו בתקיפות אוויריות במחוז.

מוקדם יותר היום, צבא אסד השתלט על כביש מהיר אסטרטגי המחבר בין מחוז חלב שבצפון, לבין דמשק, ועובר דרך מחוז דרעא בדרום. הכביש M5, היה בידי האופוזיציה מאז 2012, שנה אחרי פרוץ המלחמה. כמו כן, בשבוע שעבר כבשו כוחות הממשל את העיר סראקיב, השוכנת בהצטלבות של הכביש עם כביש מהיר אחר המחבר בין מערב המדינה למזרחה.

בתוך כך, הקרמלין אמר היום כי יש "להפסיק מיידית" את המתקפות על הכוחות הרוסיים והסוריים באידליב, ויש צורך ביישום מיידי של ההסכם עם טורקיה. גורמים טורקיים ורוסיים קיימו שיחות בנושא בימים האחרונים, אך לא הוצגו תוצאות.