שניים מהישראלים השוהים על ספינת התענוגות "דיאמונד פרינסס" העוגנת ביפן ונמצאת תחת הסגר, נמצאו הבוקר (ראשון) חיובים בבדיקה שנעשתה להם על מנת לגלות האם נדבקו בנגיף הקורונה. עד כה נתגלו יותר מ-350 חולים על הספינה עליה נמצאים כ-3700 נוסעים ואנשי צוות. 

בהודעה של משרד הבריאות נמסר כי "הרשויות ביפן דיווחו הבוקר ששלושה ישראלים בספינה "דיימונד פרינס" שעוגנת ביפן נמצאו חיוביים בבדיקה לנגיף הקורונה ועל פי הדיווח שקיבלנו, מצבם קל. מספר נוסעים עדיין בתהליך בדיקה. משרד הבריאות נמצא בקשר ישיר עם הרשויות ביפן, ארגון הבריאות העולמי ושאר הגורמים הרלוונטיים.

לגבי הישראלים שנמצאו חיוביים – הם הועברו לבית חולים ביפן, וישראל תשלח רופא מומחה שיעמוד בקשר ישיר עם הגורמים הרלוונטיים ביפן וילווה אותם בהליך הרפואי. לגבי יתר הישראלים על הספינה, ככל שלא יימצאו חיוביים לנגיף, המשרד בקשר עם חברות הביטוח על מנת לבדוק את האפשרות להחזרתם ארצה בטיסה ייעודית ישירה באמצעות חברות הביטוח בהן הם מבוטחים. עם שובם הם ייכנסו לבידוד ומעקב רפואי". בהמשך עדכן משרד הבריאות כי למרות דיווחים ראשונים על שלושה נדבקים, לבסוף מדובר בשני בני זוג בלבד שאובחנו בוודאות.  

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לנושא במהלך ישיבת הממשלה ואמר כי "אלה שלא נדבקו יבואו לארץ. אלה שנדבקו נשארים לפי החלטת ממשלת יפן שם ושלחנו סיוע רפואי ומתפללים לשלומם. נמשיך לעשות מה שצריך כדי למנוע ולעכב כמיטב יכולתנו התפשטות של המחלה בישראל".