אישה נספתה הבוקר (שני) בשריפה שפרצה בדירה ברחוב דרור בפתח תקווה. שלושה צוותי כיבוי שהוזעקו למקום איתרו את גופתה. במסגרת האירוע התרחשה קריסה חלקית של גג המבנה, וזומן למקום מהנדס מטעם העירייה.

מדובר באישה סיעודית בת 65 עם מחלות רקע, שעל פי החשד הראשוני עישנה סיגריה לשיכוך כאבים וכנראה נרדמה או שהסיגריה נפלה לה מהיד. בגלל מצבה הרפואי היא נלכדה בתוך האש. יש לה שלושה בנים, אחד מהם מתגורר מעליה עם משפחתו. הוא אומר: "היא סבלה ממחלות, כל כך שמרנו עליה. זה אסון בשבילנו". החקירה בראשיתה.

סמוך ל-6:50 התעוררו שכנים לשמע צעקות בנה של המנוחה, שקרא לעזרה: "אמא שלי בפנים, יש שריפה בבית", כך משחזרת אחת השכנות, דובי עטואר, שחלון ביתה ממוקם מול חלון ביתו של קורבן השריפה. "יצאתי החוצה לחלון וראיתי להבה ענקית, שיוצאת מבעד לחלון", היא מספרת. "התקשרתי למשטרה והם אמרו שהם כבר שמעו על השריפה. מדובר באישה שהתגוררה במקום, והבן שלה ואשתו התגוררו מעליה, כאשר ילדים נוספים התגוררו בסמוך אליה". 

חוקר דליקות של כב''ה בדירה מלווה בחוקר משטרה (צילום: אלון חכמון)חוקר דליקות של כב''ה בדירה מלווה בחוקר משטרה (צילום: אלון חכמון)

אחד השכנים הוסיף: "הבן יצא החוצה, טיפס לעבר הבית והחל לצעוק לעזרה, אך כנראה שזה כבר היה מאוחר מדי. הבית בער כולו. כשכוחות הכיבוי נכנסו פנימה הם איתרו בדירה את גופתה של בעלת הבית". 

כוחות גדולים של כיבוי אש, בפיקודו של אלון שבתאי, הגיעו למקום, פרצו לזירה, וכאמור, תוך כדי ניסיון להשתלט על האש, ערכו סריקות בדירה, שם הם מצאו את גופתה של האישה. 

חוקרים ממשטרת פתח תקווה, בראשות גרגורי פוקס, הגיעו לזירה ופתחו בחקירה. במקביל הגיע למקום צוות של אגף הביטחון בעירייה בניהולו של יריב סנדלון, ואנשי הפיקוח הרב תכליתי, כדי להעניק סיוע לכוחות.