הבדיקה לזיהוי נגיף הקורונה שבוצעה אמש לראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, נמצאה תקינה, כך דיווח הבוקר (רביעי) דובר צה"ל. הרמטכ״ל חש בטוב וימשיך על פי הנהלים להיות בבידוד עד סוף השבוע. תוצאות הבדיקות של ראש אגף המבצעים ומפקד פיקוד העורף תתקבלנה בהמשך.

הסיבה לבדיקה ולכניסתו של כוכבי לבידוד היא דיון שנערך ב-22.3.2020, במהלכו נכחו מפקדים של יחידת הקישור לרשויות של פיקוד העורף. אחד מהמפקדים אובחן היום כחולה בנגיף הקורונה. לצד כוכבי, בדיון האמור השתתפו גם מפקד פיקוד העורף וראש אגף המבצעים, ועל כן ייכנסו גם הם לבידוד עד סוף השבוע. 

כזכור, ראש אגף המבצעים ראש אגף המבצעים האלוף אהרון חליוה נפש מאיטליה בתחילת החודש, ונועד לאחר מכן עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לפגישת עבודה. מאוחר יותר, בשל הרחבת ההנחיות של משרד הבריאות בעניין הקורונה, שהורחבו אז לשבים מאיטליה, נכנס הקצין הבכיר לבידוד.

על פי הדיווחים, בלשכת ראש הממשלה הדגישו כי נתניהו אינו לוחץ ידיים בפתח פגישותיו, וכי ישב בקצה השני של השולחן בפגישה במרחק של לפחות מטר וחצי ממנו. כמו כן, על פי הפרסומים, חליוה עצמו לא פיתח סימפטומים המזוהים עם הנגיף, כך שלפי הנחיות משרד הבריאות נתניהו אינו נזקק להיכנס לבידוד ביתי.