מטוס אל על המריא הבוקר (רביעי) מסיאול, בירת קוריאה הדרומית, כאשר עליו חומרים כימיים (ריאגנטים) לעשרות אלפי בדיקות קורונה. כמו כן כולל המטען כ-30 אלף חליפות מיגון לצוותים רפואיים. 

את הריאגנטים רכש מנהל הרכש (מנה"ר) במשרד הביטחון עבור משרד הבריאות. לאור הדחיפות, הובילה יחידת הממונה על השינוע הבינלאומי במשהב"ט מבצע בזק להבאת החומרים לישראל, עוד לפני כניסת חג הפסח. משרד החוץ ושגרירות ישראל בסיאול הצליחו לארגן בתוך פחות מ-24 שעות אישור נחיתה במדינה ומטוס דרימליינר (787) של חברת 'אל על' נחת אמש בדרום קוריאה והמריא בחזרה לפנות בוקר עם המטען. המטוס צפוי לנחות בנמל התעופה בן-גוריון היום בצהרים.

משלוח של ריאגנטים עושה את דרכו לישראל (צילום: משרד הביטחון)משלוח של ריאגנטים עושה את דרכו לישראל (צילום: משרד הביטחון)

שר הביטחון, נפתלי בנט אמר: "אני מודה לאנשי משרד הביטחון ואל-על, אותם שלחנו לקצה העולם כדי להביא לכאן ציוד מציל חיים. אנחנו ממשיכים לפעול בכל הכח, ובכל הדרכים שלרשותנו, גם בייצור מקומי וגם בזירה הבינלאומית. משרד הביטחון וצה"ל ממשיכים לפעול 24/7, כדי לטפל בכל משימה וצורך, כחלק מהמערכה הלאומית נגד הקורונה".

״משרד החוץ מגוייס למאבק בקורונה ונמצא בחזית המאבק", אמר שר החוץ, ישראל כ"ץ, והוסיף: "פעילות משרד החוץ והדיפלומטים הישראלים ברחבי העולם, מאפשרת את הגעת הציוד הכל כך נחוץ להתמודדות יעילה עם המגפה״.

מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין אמר: "אני גאה באנשי אל על שנרתמו בזמן קצר לטיסה לסיאול, יעד שאיננו חלק מרשת הנתיבים של אל על , על מנת להביא ארצה לפני החג ציוד חיוני למדינת ישראל".