התפרעויות אלימות במאה שערים בירושלים: שוטרי יס"מ של מחוז ירושלים שהגיעו אמש לפזר הפגנה לא חוקית שהתקיימה בשכונת מאה שערים בירושלים כנגד שר הבריאות יעקב ליצמן, הותקפו על ידי עשרות חרדים שהשליכו ביצים לעבר השוטרים, יידו לעברם אבנים, מוטות ברזל, קרשים, ארגזי חלב ושאר חפצים. 

השוטרים חשו מאוימים וכי נשקפת סכנה לחייהם ועל כן נאלצו להשתמש בכוח ולירות רימוני הלם לעברם של המתפרעים, כאשר אחד הגיצים מאחד הרימונים פגע בילדה שעמדה עם אמה מאחורי קבוצת המתפרעים, מבלי שניתן היה להבחין בה.

בנוסף ביצעו השוטרים את מעצרם של 12 מהמפגינים תוך קריאות נאצה מצד המתפרעים. שלושה שוטרים נפגעו בעימותים הקשים ולוחמת מג"ב פונתה לבית החולים.

גורם במשטרה ציין לאחר האירוע כי השוטרים שהותקפו על ידי המתפרעים חשו כי "נשקפת סכנה לחייהם" והוסיף כי "לא הייתה להם היכולת להבחין בילדה או באם שעמדו מאחורי המתפרעים".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לאירוע, כי "בשעות הלילה החלה מחאה אלימה וקשה באזור מאה שערים בה נטלו חלק עשרות פורעים שיידו אבנים, ברזלים, ביצים ומכל הבא ליד לעבר השוטרים תוך קריאות וגידופים קשים. השוטרים פיזרו את המתפרעים תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות ולא הבחינו בהימצאותן של האם והילדה בעין הסערה".

"במהלך ההתפרעות וכתוצאה מהאלימות הקשה נפצעו שלושה שוטרים, ושוטרת אחת אף פונתה לטיפול לבית חולים לטיפול רפואי. במהלך הפעילות נעצרו 12 פורעים שהובאו לחקירה וכנגד אחרים הוגשו דוחות במקום. ראוי ונכון לגנות את הפרת החוק ההמונית והבוטה ,את תקיפת השוטרים החמורה נגד אותם שוטרים שפועלים במסירות ותוך סיכון חייהם למען בריאות הציבור".