ח"כ יולי אדלשטיין הסכים הערב (שלישי) להצעת ראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל את תיק הבריאות. הוא יחליף את השר יעקב ליצמן, שיעבור למשרד הבינוי והשיכון. ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר כי "אדלשטיין נענה לאתגר, ובין מספר תיקים בכירים שנמצאים בידי הליכוד הוא בחר את תיק הבריאות".

עוד הוסיף רה"מ: "אני מודה לאדלשטיין שנעתר לבקשתי ובחר בתיק בכיר וראשון במעלה המהווה אתגר מרכזי למדינת ישראל, במיוחד בעת הזאת. בנוסף לתפקידו המיניסטריאלי, ישמש אדלשטיין כחבר בקבינט המדיני-בטחוני וכמ"מ יו"ר קבינט הקורונה".

בנימין נתניהו, יולי אדלשטיין (צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90)בנימין נתניהו, יולי אדלשטיין (צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90)

ח"כ יולי אדלשטיין מסר כי "לאחר ששירתי את אזרחיי ישראל במשך שבע שנים בתפקיד יו"ר הכנסת, בחרתי להיענות לאתגר המרכזי והמשמעותי שלפניו ניצבת מדינת ישראל והוא מאבק בקורונה והתאמת מערכת הבריאות בישראל לאתגרים החדשים".

שר הבריאות היוצא ח”כ יעקב ליצמן בירך את אדלשטיין על המינוי: "מהיכרותי הקרובה ברור לי שח”כ יולי אדלשטיין, כאדם ראוי וערכי, מתאים ביותר לתפקיד המאתגר והחשוב. אני בטוח שכשר הבריאות יוכל להמשיך להוביל את מערכת הבריאות בהתמודדות מול נגיף הקורונה ושאר האתגרים העומדים לפתחנו, בעזרת השם. אני מתכוון לקיים הליך חפיפה מסודר עם שר הבריאות הבא כבר בימים הקרובים".

בכירים בימינה מסרו בתגובה למינוי: "שוב נתניהו מוכיח שהוא לא סופר את הציונות הדתית, תפקיד שר הבריאות שהיה עוגן לכניסת ימינה לממשלה נשאר בליכוד. חבל, אבל נהיה אופוזיציה לוחמת".