פרשת מדלן מקאן: משטרה גרמניה מעריכה שהילדה הבריטית שנעלמה בפורטוגל לפני 13 שנה, כשהייתה בת 3 - מתה ומתייחסת לחקירה כאל חקירת רצח. התובע בגרמניה אמר היום (חמישי) כי האדם שנחשד ברצח הילדה, שעל פי הדיילי מייל שמו הוא כריסטיאן ברוקנר, החזיק במספר עבודות בזמן היעלמותה של מקאן וכי הוא חשוד גם בפריצות לבתים ובסחר בסמים. עוד הוא אמר כי הוא מחפש עדים להיעלמותה של הילדה. 

אתמול פרסמו משטרות בריטניה וגרמניה הודעה משותפת, ובה נאמר כי החוקרים איתרו חשוד חדש בפרשת היעלמותה של מדלן מקאן, וכי פנו לבקשת מידע על אסיר גרמני שכלוא בגרמניה.

כזכור, מקאן הבריטית נעלמה מחדר השינה שלה בעת שנפשה עם משפחתה בפורטוגל ב-3 במאי 2007, כשהייתה בת שלוש. היא נלקחה שעה שהוריה סעדו עם חברים בסמוך למלון בו שהו, באתר הנופש ״פריה דה לוס״. גורלה נותר לא ידוע חרף חיפושים נרחבים שבוצעו ברחבי העולם וכיסוי תקשורתי רחב, לאחריו רבים דיווחו כי נצפתה במדינות שונות. 

משטרת בריטניה תיארה את ההודעה כ"התפתחות משמעותית", ואף ציינו כי הם מבקשים לדבר עם כל מי שיש לו מידע רלוונטי על אותו אסיר (ששמו נאסר לפרסום), או על התנועות של שני רכבים שהיו קשורים אליו בזמן ההיעלמות. שני כלי הרכב, מסוג טיולית ויגואר, נמצאות באחזקת משטרת גרמניה, שאף מגדירה את התיק כ״חקירת רצח״.

משטרת בריטניה הוסיפה כי היא שומרת על "ראש פתוח" ביחס למעורבות החשוד במעשה, וכי אין בידה מידע חד-משמעי לגבי השאלה אם מקאן, שאמורה להיות כבר בת 16, נותרה בחיים.