דובר הרשות השופטת האיראנית פרסם כי מחמוד מוסאווי-מאג'ד הוא המרגל שעבד למען ה- CIA והמוסד, והעניק להם מודיעין על מקום הימצאו ותנועותיו קאסם סולימאני, מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה שחוסל בינואר האחרון על ידי ארה"ב.

"האיש היה בשנים האחרונות בסוריה, ועבר אליה עם משפחתו", הסביר הדובר האיראני. "הייתה לו גישה רבה למידע המודיעיני של איראן בפעילויות שלה בתוך סוריה בשנים האחרונות. את כל המידע, כולל מקומות הימצאותו של קאסם סולימאני הוא אסף והעביר ל-CIA ולמוסד תמורת כסף".

מסע הלוויה של קאסם סולימאני ואבו מהדי אל-מוהנדס (צילום: רויטרס)מסע הלוויה של קאסם סולימאני ואבו מהדי אל-מוהנדס (צילום: רויטרס)

כזכור, בית המשפט האיראני הכריע ביום שלישי שמאג'ד סיפק ל-CIA ולמוסד הישראלי מידע חשוב שהוביל, לכאורה, לפגיעה בסולימאני ולחיסולו - זאת מבלי לספק ראיות לכך, ודן אותו לעונש מוות. 

קאסם סולימאני, מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה האיראניות, ואבו מאהדי אל מוהנדיס, בכיר במיליציה העיראקית חשד א-שאעבי, חוסלו בתחילת ינואר במתקפה אווירית שבוצעה על ידי חיל האוויר האמריקאי לעבר נמל התעופה הבינלאומי בבגדד, בירת עיראק. בנוסף, דווח כי נהרגו עוד חמישה בני אדם במהלך התקיפות.