ג'ון בולטון, מי שהיה בעברו היועץ לביטחון לאומי של נשיא ארה"ב, מספר בספרו החדש שעתיד לצאת לאור בהמשך החודש, על שיחה שקיים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. ב-CNN ציטטו מספרו של בולטון: "נתניהו הטיל ספק ביכולתו של ג'ראד קושנר להיות אחראי על תהליך השלום. הוא פקפק במתן המשימה שאמורה להביא לסיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני לקושנר, ותהה מדוע חשב שיצליח במקום שקיסינג'ר נכשל".

במהלך הלילה פורסמו מספר ציטוטים לכאורה מתוך הספר מעורר הסערה של בולטון. בין היתר טוען הבכיר לשעבר כי טראמפ אמר לנשיא סין שי ג'ינפינג שלבנות את מחנות החינוך מחדש של האויגורים, "זה הדבר הנכון". בהמשך טען כי טראמפ "צריך לזרוק לכלא עיתונאים שלא מפרסמים מי המקור שלהם. צריך להוציא אותם להורג, הם חלאות".

דונלד טראמפ, ג'ון בולטון (צילום: רויטרס)דונלד טראמפ, ג'ון בולטון (צילום: רויטרס)

בולטון טען גם כי "טראמפ לא ידע שלבריטניה יש נשק גרעיני" ו"חשב שפינלנד היא חלק מרוסיה". לדבריו, בולטון טוען שתדרוכי המודיעין היו בזבוז: "היינו עסוקים בלהקשיב לטראמפ, יותר מאשר טראמפ הקשיב לנו".

הנשיא לא נשאר חייב והגיב בחשבון הטוויטר שלו: "ספרו של ג'ון בולטון המשוגע מורכב משקרים וסיפורים שקריים. הוא אמר דברים טובים עלי עד ליום שפיטרתי אותו".