חקירתן של שתי אזרחיות ישראליות ממג'דל כרום, שנעצרו לחקירת שב"כ בתחילת החודש, חשפה כיצד ארגון חיזבאללה בלבנון פועל לגייס אזרחים ישראלים שיפעלו עבורו בישראל וכן מיהם המגייסים של הארגון. כאמור, מהחקירה עולה כי ביירות חמוד, אזרחית ישראלית במוצאה ממג'ד אל כרום, המתגוררת כיום בלבנון יחד עם בעלה בלאל ביאזרי, פועלת מטעם ארגון חיזבאללה. היא עובדת בעיתון הלבנוני "אל אח'באר" המקורב לחיזבאללה, ולצד עבודתה כעיתונאית, ביירות חמוד ובעלה בלאל מופעלים על ידי ארגון חיזבאללה כמאתרים ומגייסים של ישראלים. 

חשוב לציין כי ביירות נחקרה על ידי כוחות הביטחון במהלך שנת 2013, בחשד כי יצרה קשר עם פעילי חזבאללה אותם פגשה בכנסים שהתקיימו במרוקו בשנת 2008 ובתוניס בשנת 2012. לאחר חקירתה בשנת 2013, עזבה ביירות את ישראל ועברה להתגורר בלבנון, שם נישאה, כאמור, לבלאל ביזארי. בעקבות קשריה של ביירות לחשודות ולאחר מפגש משותף של השלוש בטורקיה, במהלך דצמבר 2019, נחקרו השתיים על ידי שירות הביטחון הכללי בחשד כי במהלך הביקור בוצע ניסיון לגייסן לשורות חיזבאללה על ידי ביירות ובעלה.

במסגרת החקירה, אומת הקשר של השתיים לביירות, וכן התקבל מידע על המפגש שקיימו בתורכיה ועל האופן בו פועל חיזבאללה באמצעות ביירות ובעלה על מנת לגייס ישראלים נוספים לפעילות עבור חיזבאללה. לאחר סיום חקירתן, שוחררו החשודות בתנאים מגבילים. כאמור, כחלק מפעולות הסיכול, רכז שב"כ יצר קשר עם בלאל בלבנון, על מנת להזהירו כי השב"כ מודע להיותם מגייסים עבור חיזבאללה, למרות הכיסוי העיתונאי אותו הם מציגים וכי עליהם לחדול מניסיונות גיוס של אזרחים ישראלים.

חלק מהשיחה שקיים רכז שב"כ עם בלאל

מהשב"כ נמסר: "שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול בנחישות לניטור וסיכול כל פעילות טרור או ריגול מצד ארגון חיזבאללה וכן מדגיש את החומרה הרבה המיוחסת לניצול האזרחות הישראלית לטובת סיוע בפעילות טרור וריגול".