מפקד חיל האוויר העניק היום (שלישי) תעודות הערכה לצוות מסוק ה"יסעור", על פועלם באירוע שהתרחש בנובמבר בשנה שעברה, במהלכו כלי הטיס התלקח עקב תקלה במהלך טיסת אימון. קברניט המסוק, סרן א׳, טייס המשנה, רב-סרן ו׳ והמכונאי המוטס, רב-סמל בכיר י׳, צוינו לשבח על תפקודם באירוע.

בחיל ציינו כי התעודות הוענקו "בעקבות ביצוע יוצא דופן של פעולת טיסה החורגת מרמת הציפיות ודרישות התפקיד. צוות המסוק זכה לאות על תפקוד והצלחה באירוע חירום בתכליתיות ובמיומנות, בקור רוח ובחדות, תוך הפגנת רעות ועבודת צוות באוויר ובקרקע, הנחתת המסוק בזמן קצר, וחילוץ הצוות והלוחמים בשלום. תפעול התקלה החריגה בתנאי אי-וודאות, בחושך, עם לוחמים בבטן המסוק, בוצע בצורה ראויה לציון והוביל להצלת חיים".

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, אמר לאחר הענקת התעודות: ״היכולת שלנו בחיל להצליח תלויה במיומנות ובמקצוענות של ממלאי התפקיד השונים. במקרה הזה גיליתם מיומנות גבוהה שהובילה לזה שהמסוק נחת על הקרקע, הלוחמים ואתם הצלחתם להתפנות. לצערנו המסוק נמחה, אך זה כאין וכאפס להצלת חיי אדם ולכן, הערכה רבה אליכם. למדנו רבות מהאירוע, הן בהיבטים הטכניים והן בהיבטי תפעול חירום. אני חושב שהחוויה שחוויתם תלווה אתכם לכל החיים, אבל היא גם הפכה אתכם לאנשים בעלי תחושת מסוגלות משמעותית. יישר כוח״.