שבוע מהמם: השבוע שוב יצאו אלפים לרחובות להפגין, האחיות הפגינו, העובדים הסוציאליים הפגינו והאזרחים הפגינו. אפילו הקורונה התלוננה שזה קצת יותר מדי, היא רק נגיף קטן וגם היא צריכה קצת מנוחה, קשה לה להגיע לכל ההפגנות.

הממשלה הקשיבה, שביתת האחיות הסתיימה מהר יותר מהזמן שלוקח לקבל תוצאות בדיקת קורונה. רק תחזרו לעבוד ומהר, אמרו בממשלה, בדומה לשיר המעצבן של השנה: שקט אחים ואחיות.

מם של Yair Sirkis (צילום: פייסבוק)מם של Yair Sirkis (צילום: פייסבוק)

כמעט כל יום נערכו הפגנות מחוץ לביתו של ביבי בבלפור, המפגינים צעקו, המשטרה החרימה את המגפונים. מסעדנים ועצמאים חברו יחד להפגין נגד ההנחיות החדשות והיעדר התמיכה הכלכלית, הם רגילים להיות ביחד, העצמאים שיושבים כל היום בבתי קפה, מנסים להבין את ההנחיות החדשות.

מם של Tzafnat Mor (צילום: פייסבוק)מם של Tzafnat Mor (צילום: פייסבוק)

השבוע קם בבלפור מאהל מחאה לתמיכה בראש הממשלה, המשטרה חוצצת בין המחנות, כאילו היא גבנ"ץ בטוסט ישראלי לוהט. מתי נבין שכולנו באותו הטוסטר? בינתיים אין חדש, כל יום ההפגנות מתחדשות, מגזרים נוספים מצטרפים למחאה ולכולם אותה שאלה: האם הכוח של האנשים גדול מהאנשים עם הכוח?

מם של שבי זאבי  (צילום: פייסבוק)מם של שבי זאבי (צילום: פייסבוק)

ביבי לא נשאר אדיש לזעקותם של אלפי המפגינים מחוץ למעונו שבבלפור והכריז על מענקים לכולם, חוץ מלרווקים, כנראה, לא ברור, נחיה ונראה. אולי נספיק להתחתן עד שהממשלה תחליט. אולי זו הכל קנוניה של שרה, היא רק רוצה שיאיר יתחתן כבר כמו כל אמא פולנייה, היא לא מבינה למה הוא לא מוצא מישהי חמודה ומביא קצת נחת. אתה יודע יאירי, אנחנו לא נהיים צעירים יותר, כמה עוד נחכה לנכד. רוצה מענק? תתחתן!

מם של Erez Lasman (צילום: פייסבוק)מם של Erez Lasman (צילום: פייסבוק)

מם של Faina Visotski (צילום: פייסבוק)מם של Faina Visotski (צילום: פייסבוק)

עברנו כבר יותר ממחצית השנה, 2020 תיזכר לדורי דורות כשנה שהעולם איבד את דעתו. המגיפה לא איחדה אותנו, לא הצלחנו ליישר את העקומה ביחד, זרקנו את ההנחיות מהחלון, הפסקנו להתיז אלכוג'ל על הכל. רק רוצים לחזור לשגרה, לרקוד בחתונה מרובת משתתפים, להשאיר מעטפה עם 750 שקל מאיתנו ומביבי. ניפרד עם אסופת ממים וחמשיר:

עם כל יום שעובר הנגיף רק מתגבר
אמרנו שיהיה בסדר
אופס מה זה באופק? עוד סגר
מקווים שיגמר בספטמבר
אני שם 750 שקל על נובמבר.

מם של Liron Zarka (צילום: פייסבוק)מם של Liron Zarka (צילום: פייסבוק)
מם של Evyatar Ben Halevi-Arbib (צילום: פייסבוק)מם של Evyatar Ben Halevi-Arbib (צילום: פייסבוק)
מם של Shahar Gabay (צילום: פייסבוק)מם של Shahar Gabay (צילום: פייסבוק)

היה שבוע מלא חדשות קורונה ופוליטיקה, עוד שבוע לא פשוט של הפגנות, אלימות, מענקים וזיגזוגים, מזל שאפשר להתנחם עם קצת מם. איזה מם גרם לכם לרצות לצאת להפגין ואיזה לעשות "מוקי" ולחזור הביתה? איזה מם גרם לכם לרצות להיות בפוליטיקה ואיזה גרם לכם לרצות להיות קנייה ווסט? עוד שבוע נגמר ותודה למם, לא היה משעמם, עד שבוע הבא, בברכת:

שבוע מהמם (צילום: ללא)שבוע מהמם (צילום: ללא)