היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, השיב היום במכתב לנציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, וקבע כי לא קיימת מניעה לכנס את ועדת האיתור למינוי פרקליט המדינה. כזכור, הנושא עמד לאחרונה במוקד הוויכוח הפוליטי בין הליכוד לכחול לבן, כאשר האחרונים ביקשו לקדם את המינוי באופן חד-צדדי, בניגוד לכתוב בהסכם הקואליציוני, כתגובה להפרות בהסכם שלטענתם ביצע הליכוד.

"החששות אותם העלה נציב שירות המדינה במכתבו בקשר להקמת ועדת האיתור, והקשיים שמתעוררים במצב החריג שנוצר בו הממשלה נמנעת מלמנות מנכ״ל קבוע למשרד המשפטים, אינם מתקרבים כדי הקושי המהותי הגלום בכך שמשרת פרקליט המדינה תמשיך שלא להיות מאוישת למשך זמן בלתי ידוע. לפי עמדתו המשפטית של היועץ המשפטי לממשלה, המפורטת במכתב, אין כל מניעה כי ממלאת מקום מנכ״ל משרד המשפטים, עו"ד סיגל יעקבי, תשמש חברה בוועדת האיתור למשרת פרקליט המדינה", נכתב במכתב.

תשובת מנדלבליט לנציב שירות המדינה by מעריב אונליין on Scribd

עוד כתב מנדלבליט כי "אין מקום ואין אפשרות כי נציבות שירות המדינה תמנע את הקמת הוועדה, מקום בו התמלאו התנאים הפורמליים לכך; וקיימת חשיבות ציבורית רבה לכך שהוועדה תוקם בהקדם לשם מינויו של תפקיד מרכזי וחשוב זה במערכת אכיפת החוק במדינת ישראל".

ממשרד המשפטים נמסר: "היועץ המשפטי לממשלה סמוך ובטוח, כי נציב שירות המדינה יסייע לקדם את מינוי הוועדה לבחירת פרקליט המדינה מתוקף אחריותו המשותפת למינוי הכה חשוב לשלטון החוק במדינת ישראל, וזאת בחלוף כעשרה חודשים בהם לא מכהן בתפקיד פרקליט מדינה קבוע".