אירוע חריג אירע היום (שני) בבסיס הצבאי עיר הבה"דים שבנגב שנמצא דרומית לבאר שבע. כ-200 חיילים שאיחרו לחדר האוכל נאלצו להמתין רעבים לארוחת הצהריים, כאשר הם רואים את האוכל נזרק לנגד עיניהם.

צוות הקייטרינג זורק אוכל לעיניי חיילים (קרדיט: רועי שרוני)

מה חשבו במערכת הביטחון על עסקת ה-F-35 לאמירויות?

החיילים, אפשר פעלו לפי פקודות מפקדיהם, הגיעו לחדר האוכל בשעה 08:30, שנחשבת מאוחרת על פי שעות הפעילות של חדר האוכל בבסיס. בשל כך, ננעלו החיילים מחול לחדר האוכל, כאשר מנהליו נועלים את הדלתות ומרוקים מגשי אוכל ענקים לפח האשפה על כל תכולתם.

נציין כי הטבחים ואנשי צוות המטבח הפועלים בבסיס עיר הבה"דים אינם חיילים בשירות סדיר, אלא צוות קייטרינג חיצוני הממומן על ידי הצבא מולו צפו בעיות דומות גם בעבר. 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בקרית ההדרכה הכניסה לחדר האוכל מתבצעת על פי שעות מוגדרות ומוסכמות מראש כדי ליצור ויסות כניסת חיילים לחדר האוכל. באשר לסרטון, נראה פינוי האוכל בתום זמן ארוחת הבוקר כאשר החיילים לא הגיעו לארוחה בזמן המוגדר. נדגיש, כי על אף האמור, המקרה הנראה בסרטון חריג וכי אין מקום להתנהלות שכזו.

"האירוע מצוי בבירור אל מול הזכיין האזרחי, אשר מפעיל את חדר האוכל, והנהלים בנוגע לכניסת חיילים לחדר האוכל חודדו על מנת למנוע הישנות מקרים כאלו בעתיד. יש לציין כי החיילים קיבלו באופן מיידי מענה מגוון ומלא לארוחת הבוקר באופן נפרד ומסודר, כדוגמת מנות ארוזות וכריכים".