שר החוץ גבי אשכנזי נפגש היום (שלישי) עם מקבילו הקפריסאי, ניקוס חריסטודילידיס, במהלך ביקורו המדיני באתונה. בסיום הפגישה מסר השר הקפריסאי כי תישקל כניסת תיירים ישראלים לקפריסין, באם נתוני התחלואה ימשיכו לרדת. השניים נפגשו במהלך ביקורו המדיני של אשכנזי באתונה. הוא הציג בפני מקבילו את החלטות קבינט הקורונה בישראל כמו גם נתוני התחלואה הנוכחיים, ועל כן ביקש לפתוח מחדש את התיירות מישראל, לאחר שהופסקה מאז תחילת משבר הקורונה.  

בני גנץ וגבי אשכנזי בפגישה עם ג'ארד קושנר ורוברט אובראיין. צילום: Ziv Sokolov / U.S. Embassy Jerusalem

בנוסף, אשכנזי נפגש גם עם ראש ממשלת יוון, קיריאקוס מיצוטקיס, ושר החוץ היווני, ניקוס דנדיאס, וביקש גם מהם לאפשר כניסת תיירים מישראל למדינה, על אף שבסוף השבוע האחרון נודע על האפשרות להפיכתה של יוון למדינה אדומה. בפגישה זו גם עסקו ביחסים בין הצדדים ולאחריה אמר אשכנזי: "עלינו להמשיך לפעול לקידום מיזמים כלכליים ולחיזוק שיתופי הפעולה בתחומי התשתיות, האנרגיה, הבריאות והסיוע ההדדי בעתות חירום".

במסגרת הביקור, פגש אשכנזי גם במקבילו הרוסי, עמו שוחח בעניין היחסים במזרח התיכון, ובקידום סדר היום הבילטרלי בין שתי המדינות. זאת על מנת לגבש שיתוף פעולה כלכלי בין המדינות.

חוף הים בקפריסין, אילוסטרציה (צילום: REUTERS/Yiannis Kourtoglou)חוף הים בקפריסין, אילוסטרציה (צילום: REUTERS/Yiannis Kourtoglou)