במהלך פעילות אכיפה שגרתית, שנערכה אתמול (ראשון) על כביש 2, סמוך למחלף איינשטיין, התגלה דבר שהדהים גם את השוטרים עצמם. בזמן שאחד השוטרים השתמש במד מהירות לייזר, על מנת לקלוט רכב שנע במהירות גבוהה, הוא נתקל במספר תקלות טכניות במכשיר. כעבור מספר ניסיונות למדוד את מהירות הרכב, שדהר על הכביש, הופיעו הודעות שגיאה שהעלו את החשד שלו. 

אמצעי לשיבוש מד המהירות שנמצא ברכבו של החשוד (צילום: דוברות המשטרה)אמצעי לשיבוש מד המהירות שנמצא ברכבו של החשוד (צילום: דוברות המשטרה)

מדוברות המשטרה נמסר כי לאחר עצירת הרכב בוצעה בדיקה מעמיקה, במהלכה אותר בגריל הרכב מכשיר מוסלק הנשלט מתא הנהג. מכשיר זה ככל הנראה אחראי לשיבוש של פעילות מד המהירות, באמצעותו שוטרי התנועה מודדים רכבים במהירויות חריגות. בשלב זה, הנהג, תושב תל אביב בן 21, עוכב לחקירה.

אחרי שנעצר, החשוד שוחרר בתנאים מגבילים והוזמן לדיון בבית המשפט בין העבירה המיוחסת לו. כמובן שהשוטרים גם פרקו את המכשיר המשבש מהרכב. על פי החוק, התקנת מכשור המשבש אמצעי אכיפה הינה עבירה על החוק. ממשטרת ישראל נמסר כי בכוונתה לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת למצות את הדין עם פורע החוקר.