חידה שמסעירה את הרשת, ופורסמה על ידי סוכנות הביון של ארה"ב, ה-CIA, החליטה לאתגר את הגולשים ולבחון האם תוכלו להפוך לסוכני CIA מן המניין. למעשה, אם תענו  נכונה על החידה כנראה שאתם בעלי כישורי ריגול מפותחים בהחלט, אך אם תשגו – אין שום סיכוי שתוכלו להפוך לסוכנים בארגון האמריקאי. 

סוכנות ה-CIA פרסמה בשבוע שעבר את החידה בעמוד הטוויטר שלה ופנתה אל הגולשים: "נסו את כישורי האנליטיקה שלכם. באיזו שעה צולמה התמונה?". מתחת לכיתוב המושך, התווספה תמונה של עיירה כפרית בשלג. על מנת להקל על הגולשים, התווספו שלוש אופציות לבחירה : 07:00 בבוקר, 11:00 בבוקר או 15:00 בצהריים. חשוב שתדעו, מחצית מהגולשים טעו בתשובתם – בוא נראה אתכם. 

אז ככה, אם בחרתם להצביע את השעה 11:00 בבוקר, כנראה שלא שקלתם את כל הנתונים, כמו עוד 13 אחוזים מהעונים. אחד הגולשים שרצה להצדיק את טענתו בנוגע לשעה 11:00 כתב: "השמש עולה במזרח, כך שאפשר לשלול את השעה 15:00, ואילו השמש גבוהה מידי ולכן זה שולל את השעה 07:00 בבוקר – אז נשארנו עם 11:00". 33.9 אחוזים מהגולשים בחרו להצביע דווקא לשעה 15:00 בצהריים בטענה כי השלג נשחק על הכביש וכי הבתים פונים מזרחה, לכן השמש חייבת להיות במערב ולכן השעה, לדבריו, היא 15:00. 

מרבית הגולשים קבעו כי השעה היא דווקא 07:00 בבוקר. אחד הגולשים כתב בטענה מנומקת במיוחד: "על מכסה המנוע במכונית שבמגרש החנייה נערם שלג במהלך הלילה. יש צל ארוך שיוצא מהבתים. איש אינו עושה סקי באזור, ישנה רק מכונית אחת על הכביש ואין הולכי רגל. הניחוש הראשון שלי היה מאוחר בלילה, בגלל שאין אופציה כזו, אני אנחש שמדובר ב-07:00 בבוקר". אחר הוסיף וחיזק את טענתו בכך שאמר שהשלג נראה עדיין טרי מהלילה וכי הרחובות עדיין לא נחרשו על ידי הולכי הרגל והמכונית באזור. 

אם טרם ניחשתם בעצמכם, זו התשובה הנכונה:

אחרי שהמצביעים עלו על החידה של ה-CIA, הסוכנות חשפה כי התשובה הנכונה כי אכן השעה 07:00 בבוקר. אז מה אתם אומרים? אתם יכולים להפוך לסוכני ביון אמריקאיים?