המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום (שני) כתב אישום לבית משפט השלום בירושלים נגד עדיאל קלי, שוטר יס"מ, בגין עבירות של תקיפה הגורמת חבלה ושיבוש מהלכי משפט. 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכת הדין הדס קליין, ב-11 ביולי סמוך לשעה 23:30, השתתף הנאשם, במסגרת תפקידו כשוטר, ביחד עם שוטרים נוספים, בפעילות משטרתית נגד הפרות סדר של מפגינים מהמגזר החרדי בירושלים. במהלך ההפגנה סירבו חלק מהמפגינים להתפנות מהמקום, התעמתו עם השוטרים ונקראו קריאות גנאי כלפי כוחות המשטרה.  

סמוך לחצות חלף השוטר ליד המתלונן אשר עמד יחד עם קבוצת מפגינים. המתלונן קרא לעברו: "איפה המסכה שלך, תלבש את המסכה", תוך שהתקרב אליו, הצביע לעברו עם ידו הימנית וקרב את אצבעו לכתפו. בתגובה, חזר מיד השוטר על עקבותיו, סובב את גופו לעבר המתלונן והטיח את מכשיר הקשר שהחזיק בידו הימנית, בעוצמה רבה, במצחו של המתלונן. בעקבות המכה נגרמה למתלונן חבלה בראשו והוא סבל מכאבי ראש וסחרחורת. בהמשך ההפגנה עצר השוטר את המתלונן יחד עם שוטרים נוספים. 

בסיום האירוע כתב השוטר דו"ח פעולה כוזב, בו ציין כי במהלך פיזור ההפגנה, הגיע מפגין שמשך בידיו את מכשיר הקשר שלו וניסה לחטוף אותו ובשל כך נאלץ לתת מכה למפגין עם מכשיר הקשר, בפניו, כדי למנוע חטיפת המכשיר, זאת חרף העובדה שהמתלונן כלל לא ניסה לגעת במכשיר הקשר של השוטר. בהמשך לכך, ועל בסיס הדו"ח הכוזב שכתב השוטר, נחקר המתלונן באזהרה בתחנת המשטרה, בין היתר, בחשד לכך שניסה לקחת לשוטר את מכשיר הקשר בכוח במהלך ההפגנה.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: התנהלות השוטר בהפגנה חריגה ואינה עומדת בקנה אחד עם נורמות ההתנהגות בהפרות סדר ובכלל. לכן המקרה הועבר מיוזמתנו לטיפול מח״ש. מיד לאחר המקרה הוצא השוטר לחופשה כפויה ולאחרונה נערך לו שימוע לבחינת המשך הטיפול בעניינו.