לקראת כינוס ועדת החוקה של הליכוד, צפוי יו"ר התנועה בנימין נתניהו לגבש הצעה, בתיאום עם יו"ר מרכז הליכוד ח"כ חיים כץ, שלפיה גם הפעם יבוטלו הפריימריז בליכוד - בטענה כי קשה עד בלתי אפשרי לנהל הליך תקין של קמפיין הבחירות הפנימיות במהלך הסגר ולקיים כסדרו את יום ההצבעה ואת ספירת הקולות, שעל פי חוקת הליכוד נעשית פיזית, בקלפיות.

עם זאת, מתגבשת קבוצה בתוך הליכוד שדורשת קיום בחירות פנימיות, בראשות ח"כ ניר ברקת, שמתכוון לשפר את מיקומו ברשימה, גלעד שרון ושגריר ישראל באו"ם לשעבר דני דנון. חברי המרכז המזוהים עם דנון מקדמים הצעה לשריינו ברשימה אם יוחלט שלא לקיים פריימריז. לטענתם, דנון הוא הנפגע המרכזי מביטול הפריימריז בשל מעמדו החזק בתנועה.

תומכי הפריימריז מסתמכים על חוות הדעת שהפיץ בתחילת השבוע המשנה ליועמ"ש רז נזרי, שלפיה "גם במהלך ימי הסגר תתאפשר פעילות מפלגתית לצורך היערכות לבחירות הכלליות לכנסת". בחוות הדעת מציין נזרי כי בכוונת היועמ"ש להתייחס בהמשך גם לסוגיות נוספות הנוגעות לפעילות מפלגתית במהלך הסגר.

נתניהו: "תוך חודש אנחנו יכולים לצאת מהמגפה"

אם יצליח לשכנע את חברי מרכז הליכוד לוותר שוב על פריימריז, צפוי נתניהו לקדם החלטה על שריון שלושה־ארבעה מועמדים למקומות ריאליים – בין 10 ל־26, וכן המקום ה־28. מועמד נוסף ישוריין למקום ה־36, הנחשב לגבולי מאוד.

בין המועמדים של נתניהו נמצאת חברת כנסת לשעבר שולי מועלם רפאלי, שעל פי גורמים בליכוד נפגשה עם נתניהו ושוחחה עמו על האפשרות שתשוריין. גם שמותיהם של יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, תת־אלוף (במיל')גל הירש, וכן עדינה בר שלום, בתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, עלו כמועמדים לשריון.