אמש פורסם כי עוזרת פרלמנטרית, שעבדה במשך כמה חודשים עבור חברת הכנסת מרב מיכאלי, הגישה נגדה ונגד מדינת ישראל תביעה בסך 320 אלף שקלים. בתביעה נטען כי נגד העוזרת הפרלמנטרית, בעלת תואר דוקטור, הופעלו על ידי חה"כ מיכאלי סנקציות אישיות ועונשים, "שכללו יחס תוקפני, השפלות, הטחת האשמות, טרטורים" ועוד. הבוקר (רביעי) שוחח עו"ד אופיר שמשון, המייצג את התובעת, עם גיא פלג וענת דוידוב ב-103FM.

ארבעה חודשים היא עבדה תחת ח"כ מיכאלי, ואתם תובעים למעלה מ-300 אלף שקלים. יש דיס-פרופורציה.
"במקרה הספציפי הזה התביעה היא לא רק על תקופת ההעסקה, אלא על הנזק ארוך הטווח שנגרם לתובעת. אנחנו צירפנו חוות דעת שקובעת שהנזק הנפשי שנגרם לה כתוצאה מההתעמרות הוא משמעותי, ששנים ייקח להשתקם ממנו, אם בכלל יהיה אפשר. אני רק אציין שזה נשמע תקופה קצרה אבל לא מדובר בילדה שסיימה צבא".

מדובר ביועצת פרלמנטרית מאוד ותיקה, למה נשארה?
"למעשה לא לכולם יש ברירה אם להישאר או לא, וכל מי שעובר תחת ח"כ מיכאלי תמיד מקווה שהמצב ישתפר, או שאולי הבעיה איתו והמצב ישתנה. מאז הפרסום שלך אתמול גיא, אני מספר לראשונה פנו אליי כמה וכמה אנשים, חלקם עובדים לשעבר, עובדות לשעבר של ח"כ מיכאלי, שמספרות לי דפוס התנהגות זהה ושגם הם סבלו מאותה התעמרות, וחלקן אפילו מתארות נזקים שנגרמו להן. חלק מהן יתפרסמו בימים הקרובים ואז יבינו שטענות של מרשתי לא יחידות מסוגן, אלא מדובר בדפוס התנהגות שהוא אנטי פמיניסטי ורחוק מאוד מהעצמת נשים".

ח"כ מיכאלי העבירה תגובה – 'מצער ומקומם כי התלונות השקריות כנגדי מכוונות וממוקדות דווקא בתחום ההתעמרות, תחום חשוב ויקר לליבי מזה שנים אני מקדמת חקיקה להסדרתו זה כמובן לא מקרי אבל גם לא יגרום לי להיכנע לאיומים. יהיו אשר יהיו הסיבות האמיתיות לטענות הבדויות, הן לא יסיטו אותי ממאבקי בתופעת ההתעמרות בעבודה ומהמשך מאמציי להביא למיגורה. כשקיבלתי את גברת X לעבודה ידעתי שאינה תואמת את הפרופיל הרגיל למי שנחשבים ונחשבות מתאימים לתפקיד זה ובכ"ז קיבלתי אותה לעבודה בלב חפץ, כי התרשמתי שכישוריה המקצועיים הולמים ורציתי לתת לה הזדמנות הוגנת. לצערי תוך שבועות ספורים התברר לי שטעיתי. היא סירבה לבצע את המטלות הדרושות במסגרת תפקידה לכן נאלצנו להיפרד לאחר תקופה קצרה'.