ראש עיריית תל אביב רון חולדאי הגיב היום (שלישי) להחלטתו של שר הבריאות יולי אדלשטיין לעצור את הקצאת החיסונים לבית החולים איכילוב בעקבות מתן החיסונים לעובדי הוראה, שאינם בקבוצת התיעדוף, וגיבה את מנהל בית החולים ופרויקטור הקורונה לשעבר, פרופסור רוני גמזו. 

"מרגע שהתברר שיש אלפי חיסונים שיזרקו לפח, התקבלה החלטה נכונה לתת חיסונים גם לצוותי ההוראה שנמצאים בחזית. יישר כח לגמזו מנהל איכילוב", מסר חולדאי, והוסיף: "אדלשטיין, פוליטיקה קטנה זה לא אנחנו. ניהול ענייני זה אנחנו".

עמדה לחיסון קורונה בתל אביב. ללא קרדיט

כאמור, אמש הנחה אדלשטיין את מנכ''ל משרדו, פרופסור חזי לוי, לעצור את הקצאות החיסונים לבית החולים איכילוב. "מדובר במשאב לאומי וכך צריך להתייחס אליו", נמסר משר הבריאות, שהנחה לבחון מעתה והילך את כל הקצאות החיסונים שנשלחות לבית החולים איכילוב. 

על פי הדיווחים, חוסנו מאות בני אדם אשר לא משתייכים לקבוצת התיעדוף שקבע משרד הבריאות. בין המחוסנים ישנם עובדי הוראה שהגיעו למתחם החיסונים. מסביבתו של אדלשטיין נמסר כי הוא "רואה בחומרה את המקרה".

מתחם החיסונים בכיכר רבין בת''א (צילום: אבשלום ששוני)מתחם החיסונים בכיכר רבין בת''א (צילום: אבשלום ששוני)
מתחם החיסונים לקורונה בבית החולים איכילוב (צילום: אבשלום ששוני)מתחם החיסונים לקורונה בבית החולים איכילוב (צילום: אבשלום ששוני)