הירי בפורץ בערד: צעיר פלסטיני בן 24, תושב יאטה הסמוכה לחברון, נעצר בחשד למעורבות בניסיון גניבת רכבו של אריה שיף בערד בעת ששהה בארץ באופן בלתי חוקי. יחד איתו נעצר צעיר תושב תל שבע בן 24 שחשוד בהסעתו. השניים יובאו היום (שלישי) לדיון בבקשת המטרה להאריך את מעצרם.

הירי בפורץ בערד. צילום: מצלמות אבטחה

כזכור, בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד שיף המייחס לו עבירה של המתה בקלות דעת לאחר שירה והרג את מוחמד אל-אטרש בזמן שזה ניסה לפרוץ לרכבו. 

על פי עובדות כתב האישום, ב-28 בנובמבר הגיעו שלושה אנשים ברכבם לקרבת ביתו של הנאשם בערד על מנת לפרוץ ולגנוב את רכבו. בין הפורצים היה גם מוחמד אל-אטרש ז"ל, שהיה רעול פנים. המנוח שבר את חלון הנהג של הרכב באמצעות מפתח צינורות והתפרץ לרכב על מנת לגנבו. פורץ נוסף הצטרף ועמד לצידו של המנוח מחוץ לרכב.

מכתב האישום עולה, כי שיף, מתנדב בעברו במשטרת ישראל במשך שנים רבות, החזיק אקדח ברישיון בקוטר 9 מ"מ חצי אוטומטי מסוג טאורוס. שיף נטל את הנשק והתקרב אל הרכב תוך כדי שהוא צועק מספר פעמים "עצור". כמו כן, הוא הגיע בסמוך לדלת הנוסע הקדמית, הסתכל לתוך הרכב, כאשר אור תקרת הרכב דולק, וראה כי בתוך הרכב יושב המנוח בכיסא הנהג. בין הרכב ובין רכב הפורצים עמד פורץ נוסף.

מהמסמך עולה כי שיף צעד שני צעדים לאחור, כשהוא במרחק של כשלושה מטרים מהמנוח, הניף את נשקו תוך כדי דריכה והכנסת כדור לבית הבליעה ופתח את נצרת האקדח. במקביל, סגר המנוח את דלת הנהג והרכב התחיל בדרדור קדימה בכביש מבלי שהוא מונע. בשלב זה צעד הנאשם צעד לפנים, הרים את ידו הימנית אשר אחזה בנשק וירה  כדור אחד לעבר הרכב לאזור בו ישב המנוח. הקליע חדר דרך חלקה העליון של שמשת חלון הדלת הקדמית ימנית של הרכב, ופגע בצדו הימני של מצחו של המנוח, ונותר בתוך ראשו.

לאחר מכן, הפורץ השני נכנס לרכב הפורצים שהתחיל בנסיעה, ואילו הנאשם ירד לכביש מן המדרכה, כיוון את אקדחו אל עבר רכב הפורצים הבורח וירה כדור נוסף לעברו. בכתב האישום צוין, כי שיף "גרם בקלות דעת למותו של המנוח בכך שירה לעבר הרכב לאזור בו ישב המנוח כשהוא נוטל סיכון בלתי סביר לאפשרות גרימת התוצאה תוך תקווה למנעה".