השחקן שאול אליאס הלך לעולמו היום (שישי) בגיל 58, לאחר שנים בהן סבל מסיבוכים של דלקת ריאות. אליאס מוכר בזכות תפקידיו בסרטים של אבי ביטר לאורך השנים. בנוסף, השתתף בסדרות "שנות ה-80", "הישראלים" ו"מנדלבאום בלש פרטי". 

אליאס היה אחד הסופרסטארים של סרטי הקסטות פורצי הדרך של ז'אנר הדכאון והנשמה, ממש לצד אבי ביטר, ליאת בנאי, משה כהן ועוד ותמיד היה מספק בסרטים את האתנחתא ההומוריסטית עם רגישות וקורטוב מלנכולי ובנוסף. בשנים האחרונות גילם את דמותו של ז'קי בסדרה "שנות ה-80", שם צחק על קומתו הנמוכה וגנב את ההצגה. 

"לפני שנתיים חליתי בדלקת ריאות, ואני מחובר לחמצן 24 שעות", סיפר לפני כשנתיים בתוכנית הכל כלול, "אני לא יכול לצאת מהבית כי לא מאשרים לי לקבל מחולל חמצן נייד. אני תקוע בבית עשרים וארבע שעות ולא יכול לזוז. לא דואגים לי. מי דואג לי? הרשויות - לא מעניין אותם. בביטוח הלאומי לא נותנים לי את האחוזים שצריך. אני רק סובל. אין גם מי שיעזור לי. אני בקושי קם מהמיטה להכין לעצמי משהו לאכול. אני לא אוכל כמעט. ואני לא עושה כלום, כל היום בבית במיטה".

"הייתי כוכב זוהר, אני עכשיו כוכב דועך. הייתי רגיל לצאת לבלות, ליהנות. הייתי רוכב על אופניים משם לכאן. עכשיו אומרים לי: 'איפה אתה? נעלמת, לא רואים אותך'. מה אני אעשה? אני צריך להיות עם החמצן הזה 24 שעות, ולא עושה כלום. זה בלתי אפשרי, זה לא נתפס. אני בנאדם נמוך קומה, איך אני אצא עם בלון חמצן ברחוב? אני בקושי יכול ללכת", אמר.