מעוזיה סגל, חבר מפלגת העבודה ונכה צה"ל, עתר אתמול (שלישי) לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה לפסול את מועמדת מספר 7 ברשימת העבודה מפלגתו לכנסת, אבתיסאם מראענה מנוחין, בשל "עמדותיה הכופרות במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ותמיכתה במבצעי פעולות טרור", לטענתו.

מרב מיכאלי בכנס מפלגת העבודה. צילום: אבשלום ששוני

סגל חייב לצרף לעתירתו עד חצות חתימות של 12 חברים בוועדת הבחירות המרכזית המסכימים לעתירה, אחרת היא תדחה על הסף. לעתירה מצורפות דוגמאות של פוסטים וציוצים שפירסמה מראענה בשנים האחרונות, מהם עולה לכאורה כי יצאה "נגד קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, הסיתה לגזענות ואף הסיתה לאלימות ותמכה בארגוני טרור ופעילי טרור הפועלים נגד מדינת ישראל".

מפלגת העבודה פרסמה הודעה לעתירה לפסילת מועמדותה של איבתיסאם, והודיעה כי: "איבתיסאם מרעאנה בחרה להתמודד במפלגה ציונית ונבחרה על ידי חברות וחברי המפלגה בקולות רבים. היא מאמינה בחיים משותפים ונאבקת כל חייה נגד אלימות.  ככל שחלק מהאמירות מנוסחות באופן קשה לכולנו, הן אמירות מהעבר הרחוק שאינן משקפות את עמדתה של איבתיסאם בהווה. הנסיונות העצובים של מי שחלקם כבר אינם חברי מפלגה שהתרגלו לקרבות פנימיים ופוליטיקה קטנה הם לא חלק  מהמפלגה כיום. מפלגת העבודה מתחדשת, מסרבת להתקע בעבר אלא בונה עתיד חדש וטוב יותר".

לעתירה של מעוזיה הצטרפו 57 איש מקבוצת "נאמני מפלגת העבודה האמיתית לדורותיה - מפא"י", בהם השר לשעבר אברהם כ"ץ־עוז, ראשי ערים מטעם העבודה בעבר, מזכירי סניפים פעילים מרכזיים וצירי ועידה בעבר ובהווה.