היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התייחס היום (רביעי) למתקפות נגד מערכת המשפט ואכיפת החוק בישראל ברקע משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "יש ניסיון לעשות דה-לגיטימציה לליאת בן ארי. מאוד מדאיג לראות את התובעת הראשית מסתובבת עם מאבטחים. זה לא ירתיע - לא אותה ולא אותי". את הדברים אמר בריאיון ליו"ר קבוצת בשבע דודו סעדה בוועידה השנתית של הקבוצה שנערכה במתחם 'דיזיין סיטי' במישור אדומים.

היועמ"ש אביחי מנדלבליט נגד דה הלגיטימציה שעושים למערכת המשפט (צילום: וועידת בשבע 2030- מתחם 'דיזיין סיטי' במישור אדומים)

בפתח דבריו התייחס היועמ"ש לתיקי נתניהו והבהיר: "אני לא מתכוון להתייחס לתיק הרלוונטי שאתה מדבר עליו, הוא צריך להתברר בבית המשפט. אני כן ממליץ לקרוא את כתב האישום, כדאי גם להקשיב לדברים שנטענים בבית המשפט, בקרוב יהיה נאומי פתיחה וכדאי גם להקשיב לטענות".

בהמשך התייחס לדה הלגיטימציה שעושים לדבריו למעורבים בתיקי נתניהו: "חשוב לי להגיד שאת התיק הזה מבחינה תהליכית ליווה הצוות הטוב ביותר של הפרקליטות הרבה אנשים. כן חשוב לי להגיד שיש ניסיון לעשות דה לגיטימציה אישית לחלק מהמעורבים והנוגעים בדבר בראש ובראשונה לליאת בן ארי שעומדת בראש צוות התביעה, היא עושה עבודה מצוינת אני נותן לה את מלוא הגיבוי לדרך שבה היא פועלה ומלווה את הדברים. אני לא יכול להוסיף מעבר לכך כי התיק תלוי ועומד בבית המשפט. אין ממה לחשוש".

מנדלבליט הוסיף: "לצד הדברים האלה מה שמדאיג זה התבטאויות שתוקפות את מערכת החוק ולא היו בעבר, זה התבטאויות מתלהמות והתקפות אישיות נגד אוכפי החוק העיקריים. ביקורת זה בסדר, להגיע למצב של התבטאויות ואמירות מתלהמות שמגיעות למצב של הסתות ולראות את התובעת הראשית מסתובבת עם מאבטחים ודברים לא ראויים שמוטחים בזה זה מצב שמאוד מדאיג. אבל זה לא ירתיע, לא אותה, ולא אותי, אנחנו נמשיך לשמור על שלטון החוק במדינת ישראל".

מה דעתך על שרים בתוך הממשלה שמותחים עליך ביקורת?
"יש בודדים שבעיניי שחורגים מהביקורת הלגיטימית שמדברים בצורה לא ראויה אבל אני לא הולך ללמד את השרים איך להתבטא. החלק הארי של השרים יש יחסי עבודה תקינים טובים זה בסדר שיש ביקורת עליי ואני לא חף מטעויות".

בהמשך דבריו מנדלבליט התייחס גם להחלטתו בעניין הפריטטיות בממשלה אמר: "חס וחלילה שום דבר זה לא פוליטי. העמדה הזאת כבר הוצגה באוגוסט 20, על דיון בסוגיה דומה. אני לא חוקקתי את החוק, זאת פרשנות פשוטה של חוק היסוד". 

על הייעוץ המשפטי במשרדי הממשלה אמר: "תפיסת העולם שלי ואני מאמין שזאת התפיסה של הייעוץ המשפטי של מדינת ישראל. שמי שנבחר למשול זה נבחרי הציבור ומי שקובע את המדיניות זאת הממשלה ונבחרי הציבור, זה לא התפקיד שלנו המשפטנים אנחנו לא אמורים להיות שם. התפקיד שלנו זה לסייע בידם לעשות זאת בצורה הטובה ביותר".