הרשימה המשותפת השיקה היום (שבת) את קמפיין הבחירות שלה לכנסת ה-24 תחת הסיסמה "כולם רוצים את הקולות שלנו". באירוע ההשקה שהתקיים בנצרת השתתפו איימן עודה, אחמד טיבי וסאמי אבו שחאדה. 

"כולם רוצים את הקולות שלנו כי הימין הבין שהוא לא יכול איתנו והשמאל-מרכז לא יכול בלעדינו", אמר עודה בפתח דבריו. "הבאנו הישגים ושיניו את מעמדם של האזרחים הערבים לזרם מרכזי ולגיטימי בפוליטיקה". 

עודה הוסיף: "מאז הקמת המשותפת הוכחנו שכשאנחנו חזקים אנחנו משפיעים. הצלחנו להביא הישגים ולשנות את מעמדם של האזרחים הערבים לשחקן לגיטימי ומרכזי בפוליטיקה הישראלית. במערכות הבחירות האחרונות הגדלנו את כוחנו ומנענו מנתניהו להקים ממשלת ימין צרה".

"עכשיו כולם רוצים את הקולות שלנו, כי הימין מבין שהוא לא יכול איתנו ובשמאל-מרכז מבינים שאי אפשר בלעדינו. אבל ההיסטוריה מלמדת שאת הזכויות שלנו אף אחד לא יתן לנו, אנחנו ניקח אותן - שוויון מתוך עוצמה. רק הצבעה למשותפת תחזק את קולם של האזרחים הערבים בכנסת מול הימין, ותקדם שלום, שוויון ודמוקרטיה עבור כלל אזרחי המדינה, ערבים ויהודים". 

איימן עודה, אחמד טיבי, סאמי אבו שחאדה (צילום: תקשורת הרשימה המשותפת)איימן עודה, אחמד טיבי, סאמי אבו שחאדה (צילום: תקשורת הרשימה המשותפת)

איימן עודה (צילום: תקשורת הרשימה המשותפת)איימן עודה (צילום: תקשורת הרשימה המשותפת)

אחמד טיבי (צילום: תקשורת הרשימה המשותפת)אחמד טיבי (צילום: תקשורת הרשימה המשותפת)

בשונה ממערכות הבחירות הקודמות, הרשימה המשותפת תורכב בבחירות הקרובות רק מחד"ש, בל"ד ותע"ל, ללא הרשימה הערבית המאוחדת (רע"מ) - שתתמודד לבדה. זאת, ברקע קרבתו השנויה במחלוקת של יו"ר רע"מ, מנסור עבאס, לראש הממשלה בנימין נתניהו.