על רקע הפעימה המסיבית של היציאה מהסגר, שיגר פורום איגוד אולמות המהדרין מכתב לראש הממשלה ובו דרישה לאשר את פתיחת האולמות באופן מידי ולא רק ב-7 במרץ כפי שמופיע במתווה היציאה המקורי. "בימים אלו כשכל ענפי המשק חוזרים לשגרה במידה רבה בהתאם להחלטות שקיבלו הממשלה וקבינט הקורונה שבראשותך, נשכח דווקא ענף החתונות שהוא הכי קריטי מחד והכי בטוח מאידך", כותבים בעלי האולמות.

"כפי שהוחלט על ידכם נפתחים היום כמעט כל ענפי הבילוי הפנאי והמלונאות, אשר למרות החשיבות הרבה שלהם הם נעדרי חשיבות קיומית.  לעומתם, חתונות הן חלק אינטגרלי ממעגל החיים, וכפי שכבר פורסם ע"י המשרד לשירותי דת סך החתונות בשנת הקורונה עמד על כשמונים אחוזים מהממוצע השנתי, כלומר: נערכו אלפי חתונות, רובן באופן פיראטי, כל זאת מחוסר ברירה של המתחתנים".

לדבריהם, "התעלמות הגורמים הרלוונטים מהסדרת אירועי החתונות במקומות שיועדו לכך ע"י הרשויות, עם דרישות רגולציה מחמירות במיוחד, תוך מניעת כניסת חולים לאירוע ע"י תו ירוק ו/או בדיקות שליליות כמו באיים הירוקים או בטיסות, גרמה למספר גבוה ובלתי ידוע של נפטרים וחולים שיכל להימנע ע"י אישור של קיום האירועים הללו בכפוף לתקנות מחמירות ואכיפתן.

כעת, כשכל ענפי התרבות והפנאי נפתחים לתמיד, ענף האירועים צפוי להיפתח לתקופה מוגבלת מאוד בגלל ימי ספירת העומר. כלומר אם אכן הענף יפתח רק ב7 במרץ המשמעות היא שהפתיחה תהיה לימים ספורים בלבד היות שבגלל ספירת העומר החתונות ייעצרו, שוב. בשל כך אנו עלולים למצוא את עצמנו בזמן הקרוב שוב בפני הצפה של חתונות פיראטיות שנזקן מרובה, וכפי שפירטנו".