סדין חימום שכמעט גבה חיים: לוחמי האש הוזעקו הבוקר (שני) לרחוב היהלום בשערי תקווה, בעקבות דיווח שכנים על עשן הבוקע מדירת מגורים. הלוחמים חדרו לדירה, איתרו את מוקד הבעירה בחדר השינה וביצעו פעולות כיבוי, סריקה לשלילת לכודים ושחרור עשן. מבירור ראשוני עולה שהשריפה פרצה כתוצאה מסדין חימום חשמלי.

סגן מפקד משמרת להב משנה האדי אבו זלף (קרדיט: כבאות והצלה)

האדי אבו זלף מתחנת אלקנה אשר היה הראשון להגיע לדירה מסר כי סימני חריכה נותרו בחדר השינה ובדרך נס עלה בידם להימלט. בשם כבאות והצלה, מסר אבו זלף כי מומלץ להתקין גלאי עשן בכל דירת מגורים, אשר עלותו זניחה, יעילותו אינה מוטלת בספק, ובכוחו לספק התראה בזמן אמת ולהציל חיים.

"זה המקום לשוב ולהזכיר לציבור כי אין להשאיר אמצעי חימום כדוגמת סדינים חשמליים ללא השגחה, וככל שנעשה בהם שימוש יש לכבותם ולנתקם מזרם החשמל לפני שנרדמים. נוסף על כך אמצעי חימום ישיר כדוגמת תנורי ספירלה ומקרני הלוגן הם סכנה של ממש ומוטב להשתמש באמצעי חימום אשר אינם פולטים קרינת חם ישירה כדוגמת מזגנים ורדיאטורים", נמסר עוד מכבאות והצלה.

לוחמי האש משתלטים על השריפה (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז יו''ש)לוחמי האש משתלטים על השריפה (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז יו''ש)