הרשויות בהודו עדכנו היום (שבת) כי 346,783 בני אדם נדבקו בקורונה בתוך יממה. נתון זה מציב את המדינה במקום הראשון והמפוקפק, בהשוואה לעולם, במספר הנדבקים מפרוץ הנגיף, ביום השלישי ברציפות. כמו כן על פי הנתונים שהוצגו, בתוך 24 שעות מתו 2,624 בני אדם מהנגיף, כך שמניין המתים עלה ל-189,544. 

מספר הנדבקים בהודו ממשיך להאמיר, מה שמעיב על בתי החולים המקומיים, שמשאביהם הידללו כתוצאה מטיפול בחולי הקורונה ועל כן, גופות נערמות בחדרי המתים ובמשרפות. במהלך השבוע, עשרים חולים שמצבם היה קשה, מתו בבית חולים בדלהי בעקבות עיכוב באספקת החמצן שלהם.  

קורונה בעולם (צילום: רויטרס)

מוקדם יותר השבוע הודיעו בניו דלהי כי כל התושבים מגיל 18 ומעלה יוכלו לקבל חיסון נגד נגיף הקורונה החל מ־1 במאי,  וזאת לאחר שעד כה החיסון היה זמין רק לעובדי מערכת הבריאות, אנשי הצלה ובני 45 ומעלה. עם זאת, ברחבי הודו נמסר על מחסור בחיסונים, כאשר מכון סרום ההודי, שמייצר 60% מכלל אספקת החיסונים העולמית, התריע כי הגבלות שהטילו ארה"ב ואירופה על ייצור של רכיבים חיוניים עלולות למנוע את המשך הייצור. 

בתוך כך, בעקבות מצב התחלואה העגום בהודו, משרד הבריאות הישראלי פרסם השבוע אזהרת מסע להודו ולמדינות נוספות: אוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, מקסיקו ותורכיה.