על רקע דרמת מינוי שר המשפטים בממשלה, נשיא המדינה רובי ריבלין תקף היום (רביעי) את ההתנהלות ובמרומז העביר ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו

במהלך אירוע מיוחד לרגל חג הרמדאן באבו גוש, אמר ריבלין: "נס קיומה של מדינת ישראל היה ועודנו, תוצר עמל כפיים אליו כולנו מחויבים והוא מושתת, בין השאר, גם על אדני חוק, מנהל תקין, משפט וצדק. כבר תקופה ארוכה שאנו חיים באשליית תפקוד חוקתי בין מערכת בחירות אחת לאחרת, אך נדמה שאמש קרסה גדר נוספת. אנחנו חייבים לחזור אל היסודות לפיהם על הממשלה לשרת את האזרחים ולא על האזרחים לשרת את הממשלה". 

הנשיא ריבלין, שהטיל את המנדט להרכבת הממשלה על בנימין נתניהו, אמר את הדברים לאחר שאתמול בישיבת הממשלה אישרו השרים את מינוי של אופיר אקוניס לשר המשפטים, מהלך שנתקל בהתנגדות היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. לפני שהנושא כמעט הגיע היום לפתחו של בג"ץ, החליט נתניהו "להתקפל" והממשלה אישרה את מינויו של בני גנץ לתפקיד שר המשפטים

ריבלין התארח באבו גוש במפגש בין-דתי שנערך בהזמנת ראש המועצה האזורית אבו גוש סלים ג'בר. במפגש לקחו חלק שגרירי צרפת, מרוקו, מצרים, ירדן ואיחוד האמירויות, הרב הראשי האשכנזי דוד לאו, נציג העדה הנוצרית הנזיר אוליבייה, וראשי המועצות של מבשרת, הר אדר, קריית יערים ומטה יהודה.

הנשיא פתח את דבריו באיחולי רמדאן כרים: "המקורות היהודיים אומרים על ירושלים, שהיא "עושה את כולם חברים", מחברת את כולנו, בדיוק כמו שאנחנו יושבים כאן, חברים ומחוברים. אנשי אבו-גוש, ידועים בקבלת הפנים שלכם והכנסת האורחים שלכם. יחסי השותפות והאחווה ביננו מתמשכים שנים ארוכות, עוד מהימים שלפני הקמתה של המדינה היהודית והדמוקרטית, הבית של כולנו. תמיד הייתם מופת של מתינות, של רדיפת שלום, של אהבת אדם ואהבת החיים השלווים והרגועים שיפים כל כך למקום, לנוף הזה".