חבר הכנסת איתמר בן גביר (הציונות הדתית) נכח בהר מירון בעת האסון שגרם למותם של 45 בני אדם. בשיחה עם ניסים משעל ב-103FM הוא סיפר על מה שאירע ולא חסך ביקורת מהמשטרה.

"הייתי 40 מטר מהאירוע עצמו, אבל אני חייב להגיד 'הודו לשם כי טוב'. רציתי לפנות לכיוון הזה אבל אחד העוזרים שלי אמר 'לא, יש דוחק'", סיפר למשעל. הוא תיאר את מה שראה כ"סרדינים, אנשים נדחפים ונדחקים", והוסיף: "אי אפשר היה לא להימחץ שם".

לדבריו, "בשלב הזה צריך רק לבדוק ולא להטיל האשמות - אבל יש דברים שאסור שיקרו. המשטרה לא יכולה לחקור את עצמה, נקודה. היו שם שוטרים פנטסטיים שעשו מלאכת קודש, ועדיין, חייבים לבדוק את כל האירוע הזה".

אומרים שהכתובת הייתה על הקיר, ואף אחד כנראה לא צפה את האסון המתרחש.
"אגיד לך יותר מזה. אני לא איש מקצוע אבל אני לא יודע למה המשטרה חסמה. כשאתה חוסם בשבילים כאלה צרים אז אתה יוצר צוואר בקבוק".

עשו שיפוץ ענק באזור.
"אני לא ראיתי שיפוץ. ראיתי פחונים, זה הזכיר לי יותר מעברות אבל יותר משופץ. חייבת להיות ועדת חקירה פרלמנטרית, ואם המדינה לא תורה על כך זה יהיה הפרויקט שלנו בכנסת".

אולי היה צריך להגביל את מספר האנשים על ההר?
"צריך לבדוק את הדברים באופן יסודי, אבל אסור לשפוך את התינוק עם המים. האירוע הזה הוא אירוע נדיר, אירוע של אחדות. חייבים לעשות הכול שהאירוע הזה ימשיך. השטח כרגע לא מסוגל לקלוט את הכמויות האלה, אז אולי את הכסף צריך להשקיע בלפתח את המקום וליצור בו מרחבים גדולים, לא לעשרות - אלא למאות אלפים".