מקרה אלימות נגד צוותים רפואים ברחבי הארץ. מספר מאבטחים הותקפו בלילה שבין שבת לראשון במרכז הרפואי לגליל בנהריה על ידי מספר בני משפחה. בעקבות התקיפה, מספר מאבטחים נזקקו לטיפול רפואי ותלונה הוגשה למשטרה.

מעדויות הצוותים הרפואיים והמאבטחים עולה כי האירוע החל בסביבות השעה 01:30, אז ניגש אחד המבקרים לצוות הסיעודי בחדר המיון ודרש בצעקות שרופא יבדוק את קרוב משפחתו. בהמשך, התפרצו לחדר המיון עשרה בני משפחה נוספים שהתנפלו על הצוותים הרפואיים.  

אנשי הצוות הרפואי הזעיקו למקום את המאבטחים על מנת להשליט סדר. "במהלך משמרת הלילה קיבלתי קריאת מצוקה מאזור המיון. כשהגעתי לשם ראיתי בני משפחה שמנסים לתקוף צוות מטפל, בעיקר אחים ואחיות. הדבר הראשון שעלה לי בראש היה להרגיע את האירוע ולהנמיך להבות", שיחזר אחד המאבטחים, "פתאום הגיע מאחוריי מישהו שחבט בראשי, עיקם את צווארי והפיל אותי לרצפה. גם כששכבתי על הרצפה, הוא לא עזב אותי ובעט בי, יחד עם בני משפחה נוספים".

"ניסיתי להתאפס על עצמי ונעמדתי על הרגליים, ואז קיבלתי אגרוף בפנים מאחד מבני המשפחה. בשלב זה החל לרדת לי דם מהשפה ומהאף. אני זוכר שהדבר שהיה לי הכי חשוב זה לסיים את האירוע, כלומר להוציא אותם מחוץ למיון כדי לאפשר המשך פעילות תקינה של המיון, מבלי שיהיו פגיעות נוספות בנפש. בסופו של דבר, הצלחנו בכך. האירוע נמשך בקושי דקה, אבל נראה לי כמו נצח", הוסיף המאבטח.

מאבטח נוסף שאף נזקק לטיפול, הוסיף: "מאז המקרה אני לא מסוגל לתפקד ולא מצליח לישון, גם בגלל הכאבים הפיזיים וגם ברמה הנפשית. כל הזמן אני מריץ בראש את האירועים שהיו. למזלי, זה לא נגמר יותר גרוע".

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום התייחס לאירוע ואמר כי "מדובר באחד המקרים החמורים ביותר שאני זוכר מאז שנכנסתי לתפקידי. בני משפחתו של מטופל תקפו בצורה מכוערת וחסרת רסן את המאבטחים, שהצליחו להדוף אותם באומץ, בנחישות ובמסירות. אני מבקש להסיר את הכובע הן בפני המאבטחים והן בפני הצוות המטפל בחדר המיון, שניצב בפני סיטואציה קשה מנשוא וכמעט בלתי אפשרית".