בקיץ הישראלי, חברתה הטובה ביותר של האישה היא השמלה, וכשהיא בגזרת מעטפת, היא עוד יותר נפלאה. שמלת המעטפת, שחוזרת אלינו, היא הפעם קלילה יותר, נעימה יותר על הגוף, והכי חשוב - יוצרת תנועה מחמיאה לסילואט שלנו.

המראה הקליל שהן משדרות והבדים המתנפנפים המקילים על החום הופכים את שמלות המעטפת לפריט חובה בארון, כמו גם העובדה שהן יכולות בלי בעיה להוות פתרון לשעות היום ולבילויים של הערב.

עם שמלות המעטפת יש לנו רומן בהמשכים, שידע עליות ומורדות. המעטפת הראשונה שעלתה על המסלול הייתה של המעצבת דיאן פון פירסטנברג כבר בשנות ה־70. אז היא סימלה צעד נוסף בתנועה לשחרור האישה, וכיום היא אהובה בזכות מה שהיא - פריט אופנתי וקליל.
בשנים האחרונות הן נעלמו ממסלולי התצוגות וגם מהרחובות, העונה הן חזרו שוב, ומעצבי האופנה והרשתות הגדולות מציגים שלל שמלות מעטפת בבדים חלקים ובהדפסים מגוונים.

שמלת המעטפת היא בעלת אופציה לרכיסה או קשירה צדית. השמלה הקלאסית באורך מידי, אך בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות אותה גם בגזרות מקסי ומיני. שמלות המעטפת מתאימות לכל גזרה. בעלות חזה גדול ישמחו בהן במיוחד, משום שהן "מחלקות" את הגוף בצורה נכונה, מחבקות אותו ומחמיאות לו. 

ELLE SASSON

Factory54, 3790 שקלים (צילום: PR)Factory54, 3790 שקלים (צילום: PR)

ASIA

Asia, 1290 שקלים (צילום: כפיר עינב)Asia, 1290 שקלים (צילום: כפיר עינב)

ISABEL MARANT

Isabel Marant ל-Factory 54 (צילום: PR)Isabel Marant ל-Factory 54 (צילום: PR)

MICHAEL KORS

Michael Kors ל-Factory 54 (צילום: PR)Michael Kors ל-Factory 54 (צילום: PR)

RESERVED

RESERVED, 139.90 שקלים (צילום: אסף לוי)RESERVED, 139.90 שקלים (צילום: אסף לוי)

PULL AND BEAR

PULL AND BEAR, 129.90 שקלים (צילום: יחצ חול)PULL AND BEAR, 129.90 שקלים (צילום: יחצ חול)